Zamiast hamować trąbił. Tak młody kierowca próbował uniknąć potrącenia z seniorką z siateczkami

Zamiast hamować trąbił. Tak młody kierowca próbował uniknąć potrącenia z seniorką z siateczkami

Podaj dalej

Festiwal błędów ze strony kierowcy i pieszej mógł doprowadzić do najbardziej czarnego scenariusza. Kobieta postanowiła przebiec przez szeroką i ruchliwą drogę, gdzie na dodatek znajdowało się torowisko. Była pewna, że jej się uda, ale pod koniec nadjechał szybko jadący samochód. Potrącenie seniorki było o krok.

To mogło być bezmyślne potrącenie

Kierowca, widząc kobietę nie zwolnił i wciąż utrzymywał dużą prędkość. Zamiast hamować, wolał trąbić na kobietę przebiegającą przez ulicę z zakupami. A wiedział doskonale, że idzie bo jego partnerka informowała go wyraźnie o tym od samego początku.

Piesza widząc jadący samochód także sie nie zatrzymała, do końca wierzyła, iż zdąży. Każda ze stron zachowała się karygodnie. Wszystko zakończyło się tak jak możecie zobaczyć na nagraniu i niech ono będzie dla wszystkich najlepszą przestrogą.

Dlaczego jechał tak szybko?

Jeżeli bardziej można byłoby mieć do kogoś pretensje, to ewidentnie do kierowcy. Mógł zatrzymać się znacznie wcześniej, a nawet wystarczyło zwolnić i poczekać aż kobieta przebiegnie ulice. Takim zachowaniem narażał ją na potrącenie, a siebie na wyrzuty sumienia do końca życia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News