Zamawiasz transport z aplikacji? Trwają masowe kontrole i wciąż nie brakuje wielu nieprawidłowości

Zamawiasz transport z aplikacji? Trwają masowe kontrole i wciąż nie brakuje wielu nieprawidłowości

aplikacja tranposrt kierowca

Podaj dalej

W Polsce dość modny pozostaje transport z jednego miejsca do drugiego, przy użyciu wezwania kierowcy z popularnych aplikacji. Jako, że wciąż jest bardzo wiele zastrzeżeń, co do osób które zasiadają za kierownicą w tego typu usługach, prowadzone są nieustanne kontrole. Zwłaszcza w ostatnim czasie, co można nazwać wręcz masowym sprawdzaniem kierowców.

Zamawiasz transport? Kierowca może nie mieć uprawnień

Inspekcja Transportu Drogowego przy wsparciu policji, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej oraz straży miejskiej, prowadzi kontrole kierowców z tzw. ”aplikacji”. Kontrole odbywają się na skalę ogólnopolską, a wszystko z racji tego, aby w dużej mierze zagwarantować pewność i jakość, co do świadczonej usługi.

W ostatnim czasie dość masowo skontrolowano kierowców świadczących transport w Bydgoszczy. Dokładnej kontroli zostało poddanych 135 osób oraz ich pojazdy. Sprawdzano trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. W ośmiu przypadkach stwierdzono zastrzeżenia. W jednym wykonywany był zarobkowy przewóz osób bez wymaganej licencji, w czterech przypadkach kierowcy nie mieli ważnych badań lekarskich i psychologicznych.

Jedno w tym wszystkim jest zadowalające – jest niewątpliwie ogromna poprawa względem tego, co było wcześniej. Przewóz osób stał się bardziej pewny, bardziej bezpieczny i bardziej kontrolowany. To wszystko sprawia, że duże firmy muszą podchodzić bardziej poważnie do tematu jakości świadczenie usług, niż jeszcze jakiś czasu temu.

kierowca mandat samochod
Freepik

Nieuczciwa konkurencja? Takie pojęcie już znika

Oczywiście będą zdarzały się zapewne jeszcze przypadki, że dany kierowca nie dopełnił wszystkich obowiązków. Mimo wszystko przejaw nieuczciwej konkurencji, jak to miało miejsce swego czasu, można uznać za zamknięty. Teraz rywalizacja z taksówkarzami może odbywać się na poziomie ceny usługi za transport, a to z korzyścią dla klientów.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News