Zamarznięty diesel w tarapatach. ITD nie było dla kierowcy zbyt łaskawe

Zamarznięty diesel w tarapatach. ITD nie było dla kierowcy zbyt łaskawe

Podaj dalej

Nie był to zbyt szczęśliwy dzień dla kierowcy, który musiał pokonać trasę z Rosji na Litwę, zahaczając przy tym m.in. Polskę. Jego mocno zamarznięty diesel został poddany kontroli przez ITD, a ta kompletnie nie szła po jego myśli. A wszystko przez niekompletnie wypełnione zezwolenie do wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego

Diesel już witał się z gąską

itd kontrola diesel

Mężczyzna może mówić o dużym pechu, bowiem był już o krok od przekroczenia granicy i znalezienia się na terytorium Litwy. Do kontroli doszło bowiem na krajowej „ósemce” w Budzisku, gdzie swego czasu znajdowało się przejście graniczne z naszymi północny sąsiadami.

Kierowca przewoził części samochodowe z Litwy do Rosji, lecz nie posiadał do tego specjalnego zezwolenia. Albo inaczej – posiadał je tyle tylko, że nienależycie wypełnione, a takie w oczach ITD nie istnieje. Brakowało m.in. numerów rejestracyjnych ciągnika i naczepy.

Wobec rosyjskiego przewoźnika wszczęto postępowanie wyjaśniające. Ciężarówkę została odstawiona na parking strzeżony do momentu okazania nowego, ważnego zezwolenia i wpłacenia 12 tys. zł kaucji na poczet przyszłej kary.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News