Zakup samochodu? Używany diesel z salonu samochodowego to dobre rozwiązanie i coraz bardziej popularne

Zakup samochodu? Używany diesel z salonu samochodowego to dobre rozwiązanie i coraz bardziej popularne

Podaj dalej

Przymierzasz się do tego, aby wymienić swój używany diesel czy benzyniaka na nowszy samochód. Większość osób decydując się na taki krok szuka pojazdu na portalach aukcyjnych. Niektóry odkupują auta od znajomych, inni sprawdzają co dostępnego jest w pobliskich komisach. Jest jednak inne rozwiązanie, które staje się coraz bardziej modne.

Salon samochodowy też sprzedaje używki

diesel salon samochodowy

Nie wszyscy wiedzą, że w salonie samochodowym także może dokonać zakupu używanego samochodu, a nie tylko nowego. Przeważnie są to auta z leasingu, które mają dobry kuszący przebieg, rocznik, a co najważniejsze – cenę. Już praktycznie wszyscy dealerzy idą tą drogą.

Decydując się na zakup używanego samochodu w takim punkcie, jest wiele korzyści. Wszystkie auta, które są tam wystawione na sprzedaż są po dokładnej analizie stanu technicznego i historii pojazdu. Jeżeli coś wymagało naprawy, zostało naprawione. Do tego z reguły otrzymuje się roczną gwarancję wraz z całodobową pomoc assistance.

Opcja niewątpliwie bardzo kusząca, zwłaszcza że można znaleźć przeróżne samochody na każdą kieszeń. Tak samo jeżeli chodzi o silniki napędowe: diesel, benzynę czy LPG. Taka forma sprzedaży staje się coraz bardziej popularna i przyciąga klientów. Zwłaszcza tych mających obawy, przed zakupem u potencjalnie ”nieuczciwego” handlarza.

diesel uzywany samochod

Diesel czy benzyniak zawiódł oczekiwania? Można zwrócić

Coraz więcej salonów samochodowych decyduje się na jeszcze jeden ciekawy krok. Nawet jeżeli podjęli już decyduję o zakupie, ale po paru dniach uważamy, iż nie była ona dobra, auto można zwrócić. Jest na to odpowiednia liczba dni i… limit kilometrów.

Warto zwrócić uwagę jak dealerzy profesjonalnie podchodzą do tego typu pojazdów. W zasadzie prześcigają się wręcz w tym, który samochód jest lepiej sprawdzony pod kątem tego, jak był użytkowany i jaki jest jego stan. To wszystko oczywiście jest z ogromną korzyścią dla klienta.

diesel kupno samochodu

A tak jak już wspominaliśmy – ceny mogą zaskoczyć i to bardzo pozytywnie. Warto rozważyć taką opcję, jeżeli ktoś przymierza się do zakupu używanego samochodu. Można naprawdę bardzo pozytywnie się zaskoczyć i ”nakręcić” na ciekawsze auto.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News