Zakaz tankowania od 16:00 do 21:00 będzie dotyczył wszystkich kierowców. Chodzi o kryzys i oszczędności

Zakaz tankowania od 16:00 do 21:00 będzie dotyczył wszystkich kierowców. Chodzi o kryzys i oszczędności

zakaz tankowania paliwo

Podaj dalej

Czy to będzie zakaz, który na zawsze zmieni postrzegania wolności tankowania samochodu? Wiele wskazuje na to, że tak i trudno się dziwić kontrowersją, jakie są z tym związane. Kryzys związany z energią doprowadził do tego, że posiadacze samochodów elektrycznych dostali cichy zakaz tankowania w godzinach od 16:00 do 21:00.

Zakaz na tankowanie

samochod elektryczny ladowarka
fot. freepik

Na razie zakaz działa w formie prośby, ale jeżeli kierowcy się nie dostosują może to doprowadzić do wyłączenia ładowarek w tych godzinach z użytkowania. Kalifornia mierzy się z ogromnym zapotrzebowaniem na prąd, a ładowanie elektryków kompletnie tego nie ułatwia. Postanowiono więc, że to auta na prąd będą zobowiązane do oszczędności.

Co ciekawe, to samo miasto nie tak dawno zdecydowało się, że od 2035 roku będą sprzedawane w nim wyłącznie samochody elektryczne. Brzmi to wszystko irracjonalnie i nie zachęca do tego, aby faktycznie inwestować w elektryki. Zakaz na tankowanie od 16:00 do 21:00 to efekt tego, że to właśnie w tych godzinach pobór prądu w społeczeństwie jest największy.

Sieci energetyczne jak widać nie są dostosowane nigdzie i to problem, który będzie rósł wraz z modą na samochody elektryczne. Ludzie nie będą w stanie zaakceptować tego, że wydali pieniądze na samochód, którego nie mogą użytkować. Jest ogrom pracy przed wszytskimi na świecie, aby dostosować się do tego, co ma nastąpić za kilka lat. A mowa o całkowitym porzuceniu samochodów spalinowych.

samochod elektryczny cena
fot. freepik

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News