Zabrał się za wyprzedzanie po poboczu. Szybka karma w tym przypadku była bezwzględna

Zabrał się za wyprzedzanie po poboczu. Szybka karma w tym przypadku była bezwzględna

wyprzedzanie poboczem karma

Podaj dalej

Gdy nie ma miejsca na wyprzedzanie piratom drogowym często przychodzą do głowy rozwiązania rodem z gier. Niestety rzeczywistość to nie wirtualny świat, gdzie niemal wszystko się udaje bądź uchodzi na sucho. Tutaj w grę wchodzi nasze zdrowie, a nawet i życie. A tym bardziej osób trzecich, które na pewno nie chcą cierpieć przez cudzą głupotę.

Nieudane wyprzedzanie poboczem

pobocze karma wyprzedzanie

Kierowca niewątpliwie poczuł klimat rodem z najlepszych gier samochodowych. Choć miał dwa pasy ruchu, a żaden z nich nie był zakorkowany, a wręcz pusty, to jednak zdecydował się na jazdę poboczem. Nie chciało mu się chwilę zwolnić, poczekać aż samochodu ustawione w linii w końcu się przetasują i zrobią mu miejsce. Dla tego kierowcy łatwiej było wcisnąć gaz do dechy i pokazać kto tu rządzi.

Obraz takiej nieodpowiedzialności okazał się dość przerażający. Kierowca stracił przyczepność, wpadł w poślizg i zaczęło nim rzucać na boki po drodze. W końcu całkowicie nie był w stanie opanować auta, a te zaczęło zmierzać na drugą stronę na wprost jadącej ciężarówki. Skończyło się na tym, że auto uderzyło przodem w cięższy od siebie pojazd. Czołowe zderzenie mogłoby zakończyć się tutaj tragicznie.

Skończyło się na ogromnych strachu, kilku obrażeniach i doszczętnie rozbitym samochodem. Mężczyzna, oglądając to nagranie będzie mógł sobie zadać zawsze pytanie – czy było warto? A na pewno nie było. Tego typu zabawy lepiej przeżywać na PC czy konsoli, niż w realnym świecie. Tam mamy pewność, że nikt nie poniesie żadnych szkód.

Przyczyna najczęstszych wypadków

Niewątpliwie wyprzedzanie jest jedną z rzeczy doprowadzających do największej ilości kolizji i wypadków drogowych na drodze. Dlatego tak ważne jest, aby robić to odpowiedzialnie i w miejscach, gdzie wiemy, że nie stworzymy zagrożenia na drodze. Nieprzypadkowo tego typu sytuacja na drodze, uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych.

Warto dwa razy upewnić się, że wyjeżdżając np. na przeciwległy pas ruchu, nie będziemy zarówno zagrażać sobie, jak i innym uczestnikom na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News