Za takie wyprzedzanie kierowca otrzyma mandat 1 000 złotych! Następnym razem już dwukrotnie więcej

Za takie wyprzedzanie kierowca otrzyma mandat 1 000 złotych! Następnym razem już dwukrotnie więcej

mandat policjant predkosc

Podaj dalej

Kierowcy mający we krwi wyprzedzanie muszą mieć się na baczności. Po zmianach jakie lada mają wejść w życie mandat będzie niezwykle dotkliwy i pozwoli się zastanowić, czy było warto. To kolejny etap walki z piratami drogowymi, którzy często inne pojazdy traktują jak tyczki.  Patrząc na nowy taryfikator, bardzo szybko oduczą się takiego stylu jazdy.

Wysoki mandat za wyprzedzanie

Oczywiście tam, gdzie można wyprzedzać tam dalej będzie można. Oczywiście trzeba zachować przy tym ostrożność nie mniejszą niż teraz, aby mieć pewność, że zrobimy to bezpiecznie. Trzeba pamiętać, że manewr ten wbrew pozorom uchodzi za jeden z najtrudniejszych. Powód wydaje się oczywisty – przycznia się on do największej ilości zdarzeń drogowych. Bardzo często śmiertelnych.

Wszyscy mają tego doskonale świadomość, dlatego tutaj również będą duże zmiany. Za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu, ale także za niebezpieczne wyprzedzanie, będzie można otrzymać mandat nie mniejszy niż 1 000 złotych. To jednak nie koniec, bo jeżeli w przeciągu dwóch lat od pierwszego zdarzenia znów popełnimy błąd, kara będzie już zupełnie inna. Wtedy grzywna jaką otrzymamy będzie dwukrotnie większa.

Zatem już pierwsze niewłaściwe wyprzedzanie da kierowcy mocno po kieszeni. Będzie musiał on być w dodatku czujny i dwa razy się zastanowić, czy warto później decydować się na podobny manewr. Wtedy już znacząco odbije się on na stanie konta bankowego.

Jak brzmi dokładny zapis?

Na stronie rządu już pojawiły się informacje w kwestii nadchodzących zmian. Znaleźć je można „Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News