Za takie paliwo w kanistrze kierowców czekają duże problemy. Rozpoczęło się prowadzenie kontroli

Za takie paliwo w kanistrze kierowców czekają duże problemy. Rozpoczęło się prowadzenie kontroli

Za takie paliwo w kanistrze kierowców czekają duże problemy. Rozpoczęło się prowadzenie kontroli

Podaj dalej

Dla wielu to bardzo dziwne, ale nie brakuje osób, które nie tylko tankują paliwo do baku, ale również do kanistra. Tak bardzo często robią osoby, które np. mieszkają granicy kraju i mogą zatankować za niższe pieniądze. Wtedy taka wyprawa staje się jeszcze bardziej opłacalna, jeżeli różnica w cenie jest dość wyraźna. Nie wszędzie już jednak można tak robić.

Paliwo tylko w baku

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – Mstandard

W związku z wprowadzeniem embargo na rosyjską ropę, Estonia postanowiła zareagować. Rząd zakazał wwożenia na teren kraju paliwa w kanistrach, co wcześniej bywało dość popularne. Na terytorium Estonii można wjechać wyłącznie z rosyjskim paliwem, jeżeli te znajduje się w baku – co jest w pełni naturalne. W każdej innej formie jest to zakazane.

W związku z taką sytuacją policja będzie prowadziła bardzo dokładne kontrole na drogach, przy granicy z Rosją. Również służby na granice będą zobowiązane do tego, aby prowadzić tego typu kontrole i reagować. Kwestia ta została nawet określona przez Unię Europejską – podróżujący po Rosji mogą zatankować paliwo na tamtejszych stacjach, jeśli jest to konieczne do kontynuowania podróży i powrotu na terytorium Unii Europejskiej.

Różnice w cenie są dość znaczące, jeżeli chodzi o Estonię, a Rosję. Ludzie mieszkający przy granicach w ten sposób oszczędzali i w sumie dalej będą oszczędzać. Tyle tylko, że trzeba już za każdym razem przekraczać granicę, aby móc uzupełnić bak. Paliwo nie będzie mogło być już wlewane z kanistra.

benzyna diesel lpg autogaz ceny paliw paliwo wzrost cen podwyżki
fot. freepik.com – user14919810

Rosja da bana na takie tankowanie?

Pojawiają się głosy, że Rosja może wprowadzić dwie ceny paliw – dla swoich obywateli i tych z Unii Europejskiej. Ma to być pstryczek w nos dla zrzeszonych krajów i działania, które zaprzestaną przyjeżdżania do kraju tylko po paliwo. Czy taka decyzja zapadnie? Wydaje się, że ten kraj ma zdecydowanie inne ważniejsze problemy, niż walczyć z wiatrakami.

Po ile paliwo po świętach?
fot. freepik.com – irenemiller

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News