Za paliwo zapłacą wszyscy obywatele Polski. Pokryjemy wysokie koszty cen, które mają być jeszcze wyższe niż teraz

Za paliwo zapłacą wszyscy obywatele Polski. Pokryjemy wysokie koszty cen, które mają być jeszcze wyższe niż teraz

Za paliwo zapłacą wszyscy obywatele Polski. Pokryjemy wysokie koszty cen, które mają być jeszcze wyższe niż teraz

Podaj dalej

Kolejne złe informacje napływają, jeżeli chodzi o paliwo w Polsce. Nie tylko tankujący będą musieli musieli pokryć koszty związane z uzupełnienie baku, ale tak naprawdę wszyscy Polacy! Brzmi absurdalnie? Niestety to prawda i poniekąd doświadczamy tego cały czas, lecz teraz będzie to jeszcze bardziej odczuwalne dla naszych portfeli. A jak wiadomo i tak mocno już odczuwamy inflację.

Paliwo znów podniesie ceny wszystkiego co kupujemy

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – syda_productions

Transport i logistyka znów ucierpią na zmianach, które nadeszły. Jak wiadomo ceny paliw mają kluczowy wpływ na gospodarkę, a zmiany związane m.in. ze zwiększeniem podatku na paliwo odczujemy wszyscy. Dla przedsiębiorców związanych właśnie z tymi branżami paliwa to blisko 30 procent całych kosztów. Od początku roku mają one zatem wyższe koszty prowadzenia działalności.

Jak wiadomo od paliwa się zaczyna, a dalej jest to już łańcuch połączony. Sklepy będą musiały ponosić wyższe koszty za dostawy towarów, a to przełoży się, że sam towar w sklepach po prostu stanie się droższy. Już dziś ceny niektórych produktów sprawiają, że źrenice robią się dwa razy większe. W upływie kilkunastu tygodni takich zaskoczeń może być jeszcze więcej.

Warto również pamiętać o tym, że branża ta zmaga się z dużymi problemami związanymi z kierowcami – jest mało chętnych, a tych których się zatrudnia oczekują wyższych wynagrodzeń. Do tego wszystkiego dochodzi również fakt, że w górę poszła najniższa krajowa i to dość wyraźnie, co także pośrednio w różny sposób będzie tyczyło się kwestii wzrostów cen. Trzeba być przygotowanym na to, że przez paliwo ceny w sklepach znów wzrosną.

ceny paliw paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – Kristin

Ceny pójdą w górę już niebawem?

Cena ropy czy cena dolara jak na razie nie zwiastuje większych podwyżek, a bardziej należałoby się nawet spodziewać obniżek. Kluczowe jednak może okazać się to, co będzie się działo w luty, gdy w życie wejdzie unijne embargo na rosyjską ropę. Wówczas po niedługim czasie może dojść do odczuwalnych zmian – zwłaszcza w przypadku diesla.

O potencjalnych brakach alarmowali i ostrzegali już wszyscy – od analityków, ekspertów i osoby związane z rządami różnych krajów. To będzie przełomowy moment dla Starego Kontynentu, ale na pewno nie będzie łatwy dla społeczeństwa. Wysoka cena diesla niestety nie zwiastuje niczego dobrego.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News