Youtuber prawie rozjechał pieszego na pasach! Kręcił vloga, a późnej bredził, że ktoś mu wskoczył na pasy

Youtuber prawie rozjechał pieszego na pasach! Kręcił vloga, a późnej bredził, że ktoś mu wskoczył na pasy

youtuber vlog wideo

Podaj dalej

Ten Youtuber kompletnie odleciał i choć wygląda na dorosłego człowieka, to tym nagraniem pokazał, że to wciąż dziecko. Wgłębiać się w jego postać nie ma sensu, bardziej należy skupić się na jego zachowaniu za kierownicą. Bo te jest kompletnie nieodpowiedzialne. To już nie pierwszy przykład, gdzie za głupotę trzeba uznać kręcenie vlogów za kierownicą.

Youtuber niemal wjechał w pieszego na pasach

przejscie dla pieszych

Skupianie uwagi na czymś innym niż droga w trakcie jazdy, niejednokrotnie doprowadziło do tragedii na przejściach dla pieszych. Tak jak i w tym przypadku kierowców gubiła pewność siebie i przekonanie – przecież mnie się to nie przydarzy. A wystarczy ułamek sekundy, aby przekonać się, że każdy z nas musi koncentrować się na jeździe.

W tym przypadku Youtuber skupiał się na energetyku, który trzymał w ręce i opowiadał o nim, wpatrując się w niego. Właśnie w tym czasie pieszy wszedł na przejście dla pieszych, a kierowcę powiadomił o tym jego samochód. Dokładniej mówiąc – systemy bezpieczeństwa.

Oczywiście – jego zdaniem – była to wina pieszego, który ”wskoczył na pasy”.

Rząd i policja powinni to ukrócić?

Kręcenie vlogów w samochodzie to jedna z najgłupszych możliwych rzeczy, a najlepszy przykład tego macie powyżej. Tak jak wspominaliśmy – kierowca nie koncentruje się na drodze, nie patrzy na otoczenie ani też znaki drogowe. Pełną uwagę skupia na tym co ma mówić, czy – co najgorsze – pokazywać.

Skoro piesi nie będą mogli korzystać z telefonów przechodząc przez przejście, to może warto, aby i druga strona zadbała o bezpieczeństwo. Może warto, aby policja karała Youtuberów, którzy kręcą vlogi prowadząc pojazd?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News