Wypiłeś piwo bezalkoholowe? Nie wsiadaj za kierownicę! Miało być zero procent, a było znacznie więcej

Wypiłeś piwo bezalkoholowe? Nie wsiadaj za kierownicę! Miało być zero procent, a było znacznie więcej

piwo bezalkoholowe kierowca

Podaj dalej

Lubicie czasem wypić piwo bezalkoholowe, a później wsiąść za kierownicę i prowadzić samochód? Uważajcie co macie w lodówce, bowiem w głupi sposób możecie naprzykrzyć sobie problemów. W najlepszym wypadku stracicie tylko prawo jazdy, a w najgorszym możecie doprowadzić do niepożądanej sytuacji na drodze. A wszystko przez ”czeski błąd”, który jednak może okazać się poważny w konsekwencjach.

Uważaj jakie piwo bezalkoholowe masz w lodówce

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wpadce jaka zaszła w popularnym dyskoncie. Półlitrowe piwo Carlsberg Pilsner Premium w Biedronce, które miało być bezalkoholowe okazało się być z alkoholem. Produkt nie znajduje się już w sklepach, bowiem gdy tylko wyszło na jaw o błędzie jaki zaistniał, szybko zdjęto produkt ze sklepowych półek.

Tyle tylko, że zanim sprawa wyszła na jaw, wielu klientów zdążyło już sięgnąć po produkt. Bardzo możliwe, że wiele osób wciąż posiada go w domu i może wypić zanim będzie prowadzić samochód. Dlatego też jeżeli ktoś posiada takie piwo w domu niech lepiej zachowa czujność. Istnieje możliwość zwrotu, jeżeli ktoś stroni od alkoholu. Z kolei osoby, które od czasu do czasu go spożywają, niech lepiej nie piją go przed żadną podróżą.

Z czego wynika błąd? Do niektórych butelek naklejono niewłaściwą etykietę główną, która sugeruje, że jest to produkt bezalkoholowy, podczas gdy zawiera on alkohol w ilości 5,0 proc. obj. Jak sprawdzić czy nasze piwo jest alkoholowe, czy bez? Powie nam o tym tylna etykieta, która została naklejona prawidłowo i znajdują się na niej informacje, które wskazują, że produkt zawiera alkohol.

Ile piwa, a ile alkoholu?

Wszyscy musimy pamiętać, że zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy jego zawartość w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje w momencie, kiedy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News