Wymyślili jak tanio tankować diesel i benzynę na stacjach. Co zrobi rząd? Ten sposób staje się coraz bardziej popularny

Wymyślili jak tanio tankować diesel i benzynę na stacjach. Co zrobi rząd? Ten sposób staje się coraz bardziej popularny

tankowanie paliwo diesel

Podaj dalej

Kierowcy wykazują się coraz większą wyobraźnią, aby tanio zatankować diesel czy benzynę na stacji. Wszystko za sprawą rosnących cen, przez co coraz bardziej odczuwa to ich domowy budżet. Coraz częściej trzeba odmawiać sobie niektórych rzeczy, kosztem tego, aby dojeżdżać do pracy bądź do rodziny. Coraz częściej praktykowany jest dość nietypowy, ale dozwolony sposób.

Podróż po diesel lub benzynę

W Polsce ceny paliw zbliżają się do poziomu 6 złotych i w najbliższych tygodniach go przekroczą. Przewiduje się, że taka sytuacja może nastąpić już nawet pod koniec października. Polska wciąż jako kraj pozostaje mimo wszystko jednym z najbardziej atrakcyjnych państw, patrząc na ceny paliw. Przynajmniej dla osób mieszkających za granicą.

Są kraje, gdzie jednak ciężko już coraz większej ilości osób wiązać koniec z końcem. W Holandii średnia cena paliwa właśnie przekroczyła 2 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje 9,20 zł za litr. Z tego powodu kierowcy szukają tańszej alternatyw, aby zatankować bak swojego samochodu. W tym celu udają się nawet na dłuższe wycieczki, co jest dla nich bardziej opłacalne.

Odwiedzają bowiem sąsiednie kraje takie jak Belgia czy Niemcy, gdzie cena za diesel czy benzynę wciąż pozostaje atrakcyjniejsza. Jak wiadomo Holandia nie jest dużym kraje, ma znakomicie rozwiniętą sieć dróg, przez co łatwo i szybko można wszędzie dojechać. Z tego powodu tamtejsze stacje paliw, zwłaszcza te bliżej granic, mają ciężko sprzedać swój produkt.

Polska też chętnie odwiedzanym krajem

Oczywiście Polska jest również chętnie odwiedzanym krajem, ale już nie przez Holendrów, ale głównie Niemców. Każdego dnia przez naszą granicę przejeżdża tysiące samochodów tylko po to, aby zatankować diesel lub benzynę i zaraz wrócić do kraju. Widzą co mieszkańcy ościennych miast, którzy z tego powodu narzekają na większy ruch na drogach.

Sytuacja pokazuje jednak jak rosnąca cena ropy na świecie, a tym samym paliw, wpływa na nastroje społeczne. Ludzie potrafią spalać paliwo przejeżdżając kilkadziesiąt bądź kilkaset kilometrów, tylko po to, aby koniec końców uzupełnić taniej bak. Jak widać nie tylko w Polsce zbliżamy się do pewnej granicy, która w głowie mówi nam już stop. Także kierowcy w innych krajach mają już dość drogiego tankowania. Pytanie tylko, czy nie dojdzie do sytuacji, że rządy zakażą takich praktyk? Pytanie tylko co wymyślą, aby nie ograniczać swobód obywatelskich.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News