Wymiana opon w najbliższych dniach? Oto najlepsze rozwiązanie jak to skutecznie zaplanować

Wymiana opon w najbliższych dniach? Oto najlepsze rozwiązanie jak to skutecznie zaplanować

opony wymiana wiosna

Podaj dalej

Wystarczy, że zrobiło się nieco chłodniej i już jesteśmy zalewani informacjami, iż wymiana opon w naszym samochodzie nie powinna czekać. Do tematu zmiany ogumienia trzeba podejść naprawdę ze zdrowym rozsądkiem i odpowiednią wiedzą. Nie można się wyłącznie sugerować tym, że gdzieś pojawiła się informacja na ten temat. Wbrew pozorom jednak dość łatwo wybrać odpowiedni moment na zmianę.

Warunki pogodowe a wymiana opon

wymiana opon na zimowe

W tym roku według prognoz nie ma co śpieszyć się z zakładaniem opon zimowych. Choć teraz mamy chwilę nieco chłodniejsze dni, to jednak nie zwiastują one jeszcze mrozów. Mało tego – temperatura powyżej 10 stopni Celsjusza będzie pojawiała się bardzo często. Z niektórych prognoz wynika, że i listopad nie będzie miesiącem, który zagoni część kierowców nas na wulkanizację.

Mimo wszystko trzeba zachować czujność! Warunki pogodowe w dzień, a w nocy czy o poranku to zupełnie dwa osobne tematy. A przecież większość opon swoje najlepsze właściwości zachowuje powyżej temperatury 7 stopni Celsjusza. Z kolei na południu Polski śnieg zasypał już wiele miast i można powiedzieć, że na wymianę jest już za późno. Istotne jest zatem to, aby kierowcy byli świadomi tego, gdzie mieszkają i przeglądali prognozy pogody w swoim regionie.

To, że zatem wymiana opon w środkowej części kraju może poczekać, nie oznacza, że w innych regionach kraju nie ma już takiej potrzeby. Zwłaszcza, że warunki pogodowe w Polsce w ostatnich latach są bardzo zróżnicowane. Pojęcia ”zima” nieco wygląda już inaczej niż kilkanaście lat temu, o czym doskonale wiedzą nieco starsze osoby.

wymiana opon wiosna

Z pomocą przychodzi Michelin

Jest zatem rozwiązanie, które może pomóc w problemie pojawiającym się coraz częściej przez ostatnie lata. Wart zatem zdecydować się na całoroczne opony Michelin Crossclimate 2, które zapewniają znakomite bezpieczeństwo przez cały rok. I czynią to w każdych warunkach pogodowych z najlepszymi i długotrwałymi osiągami na śniegu.

NIESAMOWITA PROMOCJA NA OPONY MICHELIN

Opona posiada zimowy certyfikat (3PMSF) zapewniający najlepsze osiągi w zakresie hamowania i trakcji na śniegu. Do tego zajmuje  czołowe miejsca w testach hamowania na suche i mokrej nawierzchni. Termoadaptacyjna mieszanka gumy bieżnika dostosowuje się do zmiennej temperatury nawierzchni. Z kolei ząbki na krawędziach klocków bieżnika poprawiają przyczepność na śniegu, a fazowanie V-Ramp maksymalizuje kontakt z podłożem, zapewniając możliwie najlepsze hamowanie na suchej nawierzchni. Rowki w kształcie litery V odprowadzają wodę spod opony, zapewniając znakomite hamowanie na mokrej nawierzchni.

opony letnie wymiana

Opony wielosezonowe to przyszłość zdaniem wielu

Dwa lata temu został przeprowadzony test, które opony radzą sobie najlepiej w temperaturach powyżej zera stop Celsjusza. A to właśnie takie w ostatnich latach najczęściej pojawiają się w Polsce w okresie zimowym. Tutaj lider był tylko jeden – opony całoroczne. Wymiana opony zatem nie musi być konieczna dwa razy w roku. Warto zatem rozważyć taką możliwość i przekonać się do dobrej zmiany.

Przeczytaj również