Wymiana opon pozwoliła niemal pobić mu rekord Usaina Bolta

Wymiana opon pozwoliła niemal pobić mu rekord Usaina Bolta

Podaj dalej

Wymiana opon to rzecz, która w tym okresie jest nieunikniona. Ba, można powiedzieć nawet, że ci którzy jeszcze tego nie zrobili są spóźnieni. Tyle tylko, że przez panującą pandemię koronawirusa, ciężko było to zrobić tak płynnie jak w poprzednich latach.

wymiana opon

Ten mężczyzna przekonał się, że z oponami nie ma żartów. Ich kształt zmusza do tego, aby obchodzić się z nimi prawidłowo, bowiem w innym przypadku może zrobić się nieciekawie. I tak właśnie stało się w tym przypadku. I choć to nie była bezpośrednia wymiana opon, to jednak same przygotowania okazały się niezwykle ciężkie.

W trakcie, gdy mężczyzna szykował swoje opony ładując je na pick-upa, dwie z nich spadły i zaczęły ”odjeżdżać”. Co najgorsze w kierunku sąsiadującego na wprost parkingu sąsiada. A tam znajdowały się dwa pojazdy, które mogły ulec uszkodzeniu. Szybki sprint zażegnał jednak niebezpieczeństwo.

Wymiana Opon – pamiętaj o niej!

Ze względu na wysokie temperatury, które zapanowały w ostatnich dniach. Musimy pamiętać, że nie każda opona nadaje się do szybkiej jazdy na rozgrzanych jezdniach. Pozorna oszczędność czasu i pieniędzy na wymianie opon sprawia, że niektórzy kierowcy zapominają o bezpieczeństwie.

Według danych ADAC, droga hamowania ze 100 km/h na oponach zimowych latem jest nawet o 16 metrów dłuższa niż na oponach letnich. Dobór opon powinien być ściśle związany z warunkami ich eksploatacji. Opony zimowe mają inną od typu letniego budowę bieżnika i skład mieszanki gumowej. W niższych temperaturach nie stają się twarde jak plastik i pozostają elastyczne.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News