Wyjątkowa sytuacja na stacjach paliw w tym tygodniu. Dotyczy ona wyłącznie paliwa LPG

Wyjątkowa sytuacja na stacjach paliw w tym tygodniu. Dotyczy ona wyłącznie paliwa LPG

LPG tankowanie

Podaj dalej

Wejście w drugą połowę sierpnia nie będzie zbyt ciężkie dla większości kierowców, jeżeli chodzi o sytuację na stacjach paliw. Rozczarują się jedynie posiadacze LPG, którzy jako jedyni będą płacili więcej, niż wszyscy pozostali. Ale podwyżka nie będzie dla nich zbyt bolesna, z zwłaszcza odczuwalna, jeżeli chodzi o stan konta. Mimo to wciąż możemy obserwować tendencję wzrostową.

Rośnie powoli cena LPG

Niewątpliwie dużo w ostatnim czasie mówi się o LPG z racji tego, co dzieje się z tym paliwem na stacjach paliw. A chodzi dokładnie o jego rosnącą cenę. Choć jak na razie trzeba przyznać, że i tak nie jest źle, bo jego cena detaliczna wynosi 2,67 złotych za litr. Kto tankuje drożej, powinien poszukać tańszej stacji paliw, aby niepotrzebnie nie przepłacać.

Zwłaszcza, że te pieniądze warto oszczędzać, bo wedle zapowiedzi dopiero przyjdzie nam płacić więcej. Wrzesień wedle ocen analityków ma być tym miesiącem, w którym podwyżka nie będzie już wynosiła dwa grosze, a znacznie więcej. Co jest tego powodem osoby tankujące autogaz powinny już dokładnie wiedzieć. Z początku sierpnia doszło do awarii w fabryce produkcyjnej Gazpromu, co ma przełożyć się na zwiększenie cen LPG z racji niedoborów paliwa.

W przypadku pozostałych dwóch paliw zachowana jest stabilność, która także była sygnalizowana. Benzyna 98-ka kosztuje obecnie 5,99, natomiast za litr 95-ki trzeb zapłacić 5,74 zł/l. Nie inaczej jest jeżeli chodzi o diesel. Tutaj cena także się nie zmienia i za litr płaci się 5,43 zł. Wrzesień powinien przynieść obniżki cen tych paliw, co w końcu jeszcze bardziej ucieszy znaczne grono kierowców.

Płacimy więcej w miejscach turystycznych

Jako kierowcy wciąż odczuwamy okres wakacyjny, który na szczęście ma się ku schyłkowi. Najwięcej bowiem za benzynę, olej napędowy czy LPG wciąż płacimy w miejscach turystycznych. Dlatego tak też ważne jest w to, aby kraj wrócił do normalnego trybu, gdzie zapotrzebowanie na paliwo będzie miało już zupełnie inny wymiar. Wtedy zawsze dochodzi do sytuacji, że ceny paliw są niższe, choć na pewno też nie należy spodziewać się znaczących spadków.

Wciąż jednak dużyn znakiem zapytania jest to jaka będzie jesień, a dokładnie czy tak jak w innych krajach nie spotka nas kolejna fala pandemii. Jeżeli kraj znów będzie się z nią mierzył, wtedy niewątpliwie czeka nas ”rewolucja” na stacjach paliw, co przyniesie większe obniżki za paliwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News