Wyczuwasz drgania w kierownicy? Twój diesel czy benzyniak potrzebuje natychmiastowej pomocy

Wyczuwasz drgania w kierownicy? Twój diesel czy benzyniak potrzebuje natychmiastowej pomocy

kierownica kierowcy diesel

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość tego, że jeżeli kierownica drga to jest to bardzo niepokojący sygnał. Praktycznie w stu procentach konieczna jest wizyta na warsztacie, aby mechanik obejrzał dokładnie nasz samochód napędzany przez diesel bądź benzyniaka.

Kierownica drga? Interweniuj!

W tego typu sytuacji jest jedna bardzo ciekawa rzecz. Choć to kierownica daje nam niepokojące sygnały, to niemal pewne jest to, iż jest ona na pewno w pełni sprawna. Winy trzeba szukać zupełnie, gdzie indziej, a jest dość wiele powodów takiej sytuacji.

Problem możemy znaleźć sami, jeżeli dobrze znamy nasz samochód i wiemy co było z nim ostatnio robione, a co nie. Co może być jednak tego powodem? Zużyte tarcze hamulcowe, amortyzatory, źle zamontowane koło po jego wymianie. Opona jaką założyliśmy może być uszkodzona bądź uszkodzić się w trakcie jazdy. Mogliśmy również gdzieś skrzywić felgę.

Może też być coś mniej poważnego, jak np. po prostu źle wyważone koło. Z reguły najczęściej problemy tyczą się kół bądź ich okolic i to tam właśnie należy szukać kłopotu. Chyba, że awarii uległ układ kierowniczy, ale to już bardziej czarny scenariusz i rzadko spotykany.

Możesz rozbić swój diesel bądź benzyniaka!

Z tego typu awarią trzeba się pilnować i szybko jej pozbyć. Największy problem pojawia się bowiem w trakcie hamowania, kiedy rzuca samochodem na boki. Przy większej prędkości i gwałtownym hamowaniu po prostu możemy nie trzymać się pasie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News