Wycieraczka szyb może zniszczyć silnik zimą! Jednym ruchem można narazić się na dwa duże wydatki

Wycieraczka szyb może zniszczyć silnik zimą! Jednym ruchem można narazić się na dwa duże wydatki

silnik wycieraczka snieg

Podaj dalej

Złe użytkowanie wycieraczek może zniszczyć silnik, o czym zapominają praktycznie wszyscy kierowcy. Taka awaria wiąże się z tym, że samochód wręcz w trybie pilnym może udać się na warsztat i nie wiadomo ile dni tam spędzi. A wszystko przez nasz błąd, który powtarzany jest przez wielu z nas bardzo często. A to zły nawyk, który psuje tak naprawdę o wiele więcej.

Uważaj na silnik włączając wycieraczki

wycieraczka zima snieg
fot. freepik

Jak najprościej odśnieżyć przednią szybę? Dla wielu kierowców to po prostu włącznie wycieraczek. Tak naprawdę to jednak najgorsza rzecz jaką można zrobić. W ten sposób mówiąc w języku rodziców – krzywdzimy swój samochód. Choć tak naprawdę trzeba by powiedzieć, że krzywdę wyrządzamy sobie samym, a dokładnie naszemu portfelowi.

Włączając wycieraczki, gdy zasypana jest przednia szyba śniegiem, a w dodatku są przymarznięte, można doprowadzić do uszkodzenia silnika. Mowa o tym, który odpowiada za poruszanie się wycieraczek, a nie za tym, który odpowiada za jazdę samochodu. Ten mały niepozorny silniczek może wprowadzić nas w naprawdę duże kłopoty. Jazda bez sprawnych to nie tylko potencjalny mandat i odebranie dowodu rejestracyjnego.

To obowiązkowa wizyta na warsztacie i wymiana elementu na nowy. Może okazać się, że mechanik który nas zawsze obsługuje ma najbliższy wolny termin za kilka dni. Tym samym jesteśmy unieruchomieni z tak ”błahego” powodu. Bo jazda bez sprawnych wycieraczek uniemożliwia po prostu korzystanie z auta. W każdej chwili może dojść do zabrudzenia szyby i tym samym utracie widoczności.

snieg zima wycieraczka
fot. freepik

Wycieraczki wówczas także się psują

Włącznie wycieraczek, gdy przednia szyba jest zasypana i zamarznięta to nie tylko silnik. To także po prostu uszkodzenie samych wycieraczek. A, że w tym okresie o to naprawdę nie trudno, trzeba o nie odpowiednio dbać. Bo nikt raczej nie chce wydawać w tym okresie kilkukrotnie pieniędzy na to, aby inwestować w nowe.

Zawsze przed jazdą trzeba odpowiednio odśnieżyć szybę, usuwając cały śnieg, a następnie skrobaczką lód. Warto również posiadać w aucie podręczny płyn do spryskiwaczy, aby to właśnie nim spryskać szybę, zanim uruchomimy wycieraczki. Wtedy mamy pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia żadnego z elementów w pojeździe. Trzeba pamiętać, że pośpiech to zły doradca, który często uderza nas po kieszeni.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News