Wybierasz się samochodem na zagraniczne wakacje? Kierowcy, w tym roku musicie o tym pamiętać

Wybierasz się samochodem na zagraniczne wakacje? Kierowcy, w tym roku musicie o tym pamiętać

wakacje ubezpieczenie kierowcy

Podaj dalej

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, duża część osób na zagraniczne wakacje uda się samochodem. Ruszając setki kilometrów w drogę każdy odpowiedzialny kierowca oraz rodzina muszą pamiętać o kilku istotnych sprawach. Współcześnie można śmiało stwierdzić, że niezałatwienie ich to po prostu proszenie się o duże problemy.

Kierowcy, to wasze abc podróży

Dziś jadąc na zagraniczne wakacje ciężko wyobrazić sobie podróż bez wykupionego Assistance na całą Europę. Dzięki temu nie musimy martwić się, że nasz samochód ulegnie awarii, a my zostaniemy bez pomocy. W każdym zakątku przyjedzie do nas pomoc drogowa i pomoże w trudnej sytuacji.

Oczywiście to nie jedyne plusy, bowiem jeżeli awaria jest poważniejsze otrzymamy wsparcie. I chodzi tutaj m.in. o szybką naprawę, hotel, czy samochód zastępczy. Opcji jest naprawdę wiele i zależą one od danego ubezpieczyciela oraz ceny. Wbrew pozorom nie jest to aż tak droga usługa jak nam się wydaje. Kierowcy za większy pakiet płacą w granicach 200-300 zł.

Będąc odpowiedzialnym musimy pamiętać o takim zabezpieczeniu, zwłaszcza jadąc z rodziną. Dzięki temu mamy zapewnioną nie tylko pomoc, ale również i opiekę. To ważne znajdując się wiele kilometrów od domu, nie mogąc liczyć na pomoc rodziny czy przyjaciół.

Ubezpieczenie też ważne

W tym roku warto również pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia na wypadek choroby, czy nieprzewidzianej kwarantanny. Wiele firm oferuje takie usług w bardzo przystępnej cenie, z racji dużego zainteresowanie i walki o klient

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News