Wszyscy kierowcy muszą to wiedzieć! Okazuje się, że nie jest tak na drodze jak myśli większość osób

Wszyscy kierowcy muszą to wiedzieć! Okazuje się, że nie jest tak na drodze jak myśli większość osób

kierowcy droga bezpieczenstwo

Podaj dalej

Kierowcy nie zawsze jednakowo dzielą wiedzę na taką jaka jest w prawie, z tym co np. można znajdować się mediach. Z tego powodu można wplątać się w spore kłopoty, a często nawet i może to wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też trzeba mieć świadomość jednej bardzo istotnej rzeczy, jeżeli chodzi o zdarzenia drogowe.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od kierowcy

samochody kolizja freepik
ww.freepik.com/fxquadro

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu na podstawie danych zaprezentowała raport, o zdarzeniach drogowych. Okazuje się co trzeci śmiertelny wypadek na drodze wynika z błędu kierowcy, który sam w nim ginie – bez udziału innego pojazdu! Często to zatem nadmierna prędkość, utrata kontroli nad pojazdem, co w efekcie doprowadza np. do kontaktu z drzewem czy innym elementem infrastruktury znajdującym się przy drodze.

Nie jest zatem tak jak uważa większość osób, że główną i wyłączną przyczyną zgonów są zderzenia dwóch pojazdów. Kierowcy sami bardzo często przyczyniają się do tragedii, jaką muszą przeżywać ich najbliżsi. Warto zatem wsiadając za każdym razem mieć tego świadomość. Noga z gazu, jazda zgodna z przepisami i zawsze bezpiecznie wróci się do domu.

Prędkość to jedno, ale równie duży wpływ na tego typu zdarzenie ma rozproszenie uwagi. Mowa głównie o smartfonach, w które bardzo często spoglądają niektóre osoby podróżując. Takiego nawyku lepiej szybko się oduczyć, bowiem jak się okazuje, jest to groźniejsze niż nadmierna prędkość!

ubezpieczenie samochodu kolizja
fot. freepik

Dane pokazują, że trzeba skupić się na znakach

Nie ma wątpliwości, że gdyby wszyscy stosowali się do znaków drogowych, wówczas na drogach byłoby bezpieczniej. Niestety wielu kierowców bardzo często je ignoruje, mając na względzie to, że samemu wie się najlepiej, co jest najlepsze. A to niestety duży błąd, który często przypłaca się różnymi zdarzeniami na drodze.

wypadek kolizja ubezpieczenie oc ulga finansowa zniżka obniżka
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News