Wspaniałe wiadomości dla tankujących LPG. Tanio, taniej, jeszcze taniej!

Wspaniałe wiadomości dla tankujących LPG. Tanio, taniej, jeszcze taniej!

lpg samochod na gaz

Podaj dalej

Wygląda na to, że dobrych informacji dla posiadaczy instalacji gazowej w samochodach nie brakuje. Cena za LPG w ostatnich tygodniach znacząco spadła i dziś można mówić już naprawdę o satysfakcjonującej wartości za litr. W Polsce kierowcy płacą już średnio za autogaz 2,32 zł, a więc taniej o 7 groszy niż przed tygodniem.

LPG znów na topie

Biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o średniej wniosek płynie z tego tylko jedne. Na bardzo wielu stacjach można zatankować LPG dużo taniej i faktycznie tak jest. Cena nieco ponad 2,20 zł za litr nie powinna już nikogo dziwić. Nieoficjalnie wiemy, że na mniejszych stacjach paliw można zatankować nawet poniżej tej wartości.

To właśnie te punkty będą motorem napędowych dla innych, gdzie trzeba płacić powyżej tej wartości. Kierowcy mają to do siebie, że szukają najtańszych stacji, a co za tym idzie tam, gdzie drożej, naturalnie potanieje. Zwłaszcza w miastach, gdzie trwa rywalizacji o klienta.

Nie warto zatem przepłacać, a oszczędzać. Zwłaszcza, że jeszcze kilka tygodni temu tak naprawdę marzyliśmy o takich cenach. Nikt tak naprawdę nie wierzył w to, że taka ”taniość”, przyjdzie aż tak szybko. A długie i słoneczne weekendy będą zachęcały do podróżowania.

Co przyniesie przyszły tydzień na stacjach?

W piątek jak co tydzień poznamy prognozy na kolejne dni, jeżeli chodzi o ceny paliw. W przypadku LPG nie ma już co liczyć na znaczniejsze obniżki, a wszystko będzie działo się już symbolicznie. Teraz tak naprawdę od stacji paliw będzie zależało, jak bardzo zejdą ze swojej marży.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News