Wsiadł w diesel i ruszył w świat. Po kontroli ITD na miejsce musiał przyjechać jego kolega

Wsiadł w diesel i ruszył w świat. Po kontroli ITD na miejsce musiał przyjechać jego kolega

Podaj dalej

Niektóre osoby, mają wręcz predyspozycję do tego, aby przyciągać do siebie kłopoty. Ten kierowca niewątpliwie posiadał ten niechciany przez wielu dar, lecz niestety sam na to zapracował. Wsiadł w diesel i ruszył w międzynarodowy transport, choć tak naprawdę nie powinien łapać nawet za kierownicę.

Diesel sprawny, lecz kierowca nie do końca

diesel transport miedzynarodowy

Do kontroli słowackiego ciągnika siodłowego wraz z naczepą jadącego do Niemiec doszło na autostradzie A4. Pierwsze co rzuciło się w oczy ITD to fakt, że ładunek nie był właściwie zabezpieczony przed zmianą miejsca położenia. W trakcie jazdy mogło dojść do jego osunięcia na drogę.

To była jednak kropla w morzu, bowiem okazało się, że mężczyzna prowadzący pojazd w ogóle nie powinien znajdować się w kabinie. Kierowca nie miał ważnych badań lekarskich, psychologicznych i szkolenia okresowego w zakresie przewozu rzeczy. Jeździł bez tak ważnych dokumentów przez ponad rok.

Na tym przygoda kierowcy tego dnia z jazdą się zakończyła, do tego został on ukarany mandatami. Na miejsce firma musiała wysłać innego pracownika, który posiadał wymagane badania i szkolenie, aby mógł ruszyć w dalszą drogę. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie wszczęto postępowania administracyjne.

uprawnienia kierowca diesel

.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News