Wprowadzono ograniczenia na paliwo. Kierowcy przeżyją ogromne zaskoczenie na stacjach paliw chcąc zatankować

Wprowadzono ograniczenia na paliwo. Kierowcy przeżyją ogromne zaskoczenie na stacjach paliw chcąc zatankować

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Rosnąca cena za paliwo sprawia i rosnące kłopoty z dostawami surowców sprawiają, że zdecydowano się na ograniczenia w tankowaniu. Nie wszyscy kierowcy zatem będą mogli wlać paliwo w dobrej cenie, takiej jaka wyświetla się przy stacji. W niektórych rejonach znaczna część kierowców zapłaci znacznie więcej.

Koniec turystyki na paliwo

diesel paliwo tankowanie
fot. freepik

Węgrzy zdecydowali, że od dnia dzisiejszego nie zezwalają na to, aby mieszkańcy innych krajów tankowali u nich paliwo. Ma to zakończyć turystykę w przygranicznych miejscowościach, gdzie granica przekraczana jest wyłącznie w celu tańszego tankowania. W kraju tym po wprowadzeniu kilka miesięcy temu regulacji cen mieszkańcy mogą tankować praktycznie najtaniej w Europie.

Teraz niższe ceny jakie wprowadzili Węgrzy będą dostępne tylko dla kierowców z krajowymi tablicami rejestracyjnymi. Obecnie cena benzyny oraz oleju opałowego nie może przekraczać 480 forintów, a więc 5,63 zł/l. Wiele osób w związku z możliwością zarobku decydowała się nawet na nadużycia. Takie zjawisko po wprowadzeniu zakazu ma być znacznie utrudnione.

Dla wielu osób mieszkających przy granicy to ogromny cios. W ostatnich miesiącach mogli naprawdę sporo przyoszczędzić, lecz teraz się to skończy. Decyzja o wprowadzeniu górnego limitu ceny okazała się niewątpliwie strzałem w dziesiątkę, patrząc jak Węgrzy doskonale radzą sobie ze światowym kryzysem. Praktycznie nie jest on tam odczuwalny, patrząc chociażby na inflację.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik

Polska też miała tanio, ale krótko

Kiedy w Polsce 1 lutego pojawiła się tarcza antyinflacyjna, paliwo także było bardzo tanie. Dużo mówiło się o tym, że stacje paliw w Niemczech, tuż przy naszej granicy, praktycznie nie mają klientów. Wszyscy woleli pojechać kilka kilometrów dalej i zatankować znacznie taniej. Po kilku tygodniach różnica w cenie nie była już tak znacząca, aby spora ilość osób decydowała się na taki krok.

benzyna diesel paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News