WOW! Oto Opel Astra szóstej generacji. Samochód zna każdy, ale nowy model zaskoczy każdego

WOW! Oto Opel Astra szóstej generacji. Samochód zna każdy, ale nowy model zaskoczy każdego

opel astra vI

Podaj dalej

W Polsce Opel Astra to dobrze znany i ceniony przez wielu kierowców samochodów. Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda ten model, bowiem nie ma co ukrywać – nie brakuje go na naszych drogach. Teraz jednak wiele osób może przeżyć niemałe zaskoczenie, bowiem VI generacja robi niemałe wrażenie. I dość powiedzieć, że nieco różni się od poprzednich aut.

Opel Astra w nowej odsłonie

Nadchodzący model został zaprezentowany w Russelsheim, a więc siedzibie producenta. Auto w wersji fizycznej ujrzało światło na prezentacji, którą prowadził nowy dyrektor generalny Opla Uwe Hochgeschurtz. U jego boku stał jeden z najlepszych trenerów piłkarskich na świecie Jurgen Klopp, który od kilku sezonów z sukcesami prowadzi Liverpool.

Co ciekawe Opel wydając na świat swoje nowe dzieło, nie odcina się w pełni od silników spalinowych. Auto te będzie można nabyć z tradycyjnymi silnikami zarówno na benzynę, jak i olej napędowy. Mimo wszystko to wersja hybrydowa typu plug-in jest tą, na którą stawia producent. To właśnie ona ma być wiodącym towarem i zachęcać klientów do nabycia tego nietuzinkowego pojazdu. Pojawi się również wersja w pełni elektryczna, ale na tę kierowcy muszą poczekać do 2023 roku.

Opel Astra nabrał znacznie bardziej sportowej sylwetki, a przy tym stał się bardziej wyrazisty. Szósta generacja jest nisko zawieszona, co jeszcze bardziej ma poprawić komfort jazdy. A, żeby był on jeszcze większy zadba o to znacznie większa przestrzeń wewnątrz niż w poprzednich modelach. Samo wnętrze też się dość mocno zmienia. Pojawia się cyfrowy kokpit Pure Panel, wskaźniki analogowe znikają, a zastępuje je zupełnie nowy interfejs.Opel Astra z Opel Vizor

Jedną z głównych rzeczy, która najbardziej rzuca się w oczy jest przód pojazdu. Znajduje się tam czarny pas na wysokości świateł, co jest czymś nowym jeżeli chodzi o tego producenta. Stosuje on już takie rozwiązanie praktycznie w każdym nowym modelu, jaki pojawia się na rynku. Efekt wizualny jest i to jest najważniejsze i oznacza, że Opel Vizor (bo tak to jest nazwane) sprawdza się idealnie.

Z niecierpliwością można wyczekiwać aż pierwsze samochody Opel Astra pojawią się na naszych drogach. Widać tutaj nowoczesność, a przy tym nie zapomniano o największych cechach, jakie od zawsze miało to auto.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News