Właśnie w tych sytuacjach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Każdy kierowca musi być na nie przygotowany

Właśnie w tych sytuacjach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Każdy kierowca musi być na nie przygotowany

wypadek mercedes volkswagen

Podaj dalej

Każdy jeden kierowca uwielbia jeździć w takich warunkach pogodowych jakie mamy teraz. Ciepło, bez opadów i innych niepokojących warunków atmosferycznych. Okazuje się jednak, że to właśnie w tym okresie jaki mamy teraz najczęściej tracimy koncentrację na drodze. To niestety prowadzi do różnych zdarzeń na drodze.

Na co uważać?

Dobra widoczność, sucha droga, a więc warunki idealne do jazdy i… wypadków. Takie warunki pogodowe sprawiają, że kierowcy czują się pewnie, a często zbyt pewnie. Nieprzypadkowo liczba zdarzeń drogowy jest niemal dwukrotnie większa w tym okresie, niż w innych porach roku.

Wbrew pozorom kierowca powinien wówczas zachowywać większą ostrożność. Umiejętne wciskanie pedała gazu jest wówczas wręcz sztuką, która gwarantuje nam największe bezpieczeństwo. Najważniejsza jest tutaj koncentracja, którą niestety często tracimy.

Przez to wiele kierowców przegapia znaki drogowe, popełnia błędy na skrzyżowaniach bądź źle dostosowuje prędkość do warunków na drodze. Zdarzają się też sytuację na drodze, że zostajemy oślepieni przez słońce. Nieprzypadkowo większość kierowców wozi ze sobą w tym okresie okulary. To sprawia, że nie mrużymy oczu, jesteśmy w stanie więcej zobaczyć i skupić się lepiej na drodze.

Każdy kierowca może coś z siebie dać

Wybierając się w dłuższą trasę powinniśmy być do niej odpowiednio przygotowani. Zwłaszcza teraz, gdy często wybieramy się zwiedzać różne miejsca w Polsce. Nie znamy dróg i jazda na wyczucie może wprowadzić w kłopoty. Dobry kierowca to świadomy kierowca, który powinien dostosować się do każdej sytuacji na drodze i każdych warunków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News