Wirtualny dowód rejestracyjny będzie łatwiej odebrać. Zmiana ustawy

Wirtualny dowód rejestracyjny będzie łatwiej odebrać. Zmiana ustawy

stacja kontroli pojazdow

Podaj dalej

Dowód rejestracyjny który został zatrzymany już niebawem będzie można znacznie prościej i szybciej odzyskać. Rząd przygotował w tej kwestii specjalną ustawę i już niebawem ma wejść ona w życie. Odetchną na pewno z ulgą wydziały komunikacji, którym ubędzie nieco pracy.

Od blisko dwóch lat dowód rejestracyjny stał się głównie wirtualnym dokumentem. Nie trzeba bowiem posiadać go w formie fizycznej, a np. w razie jego zatrzymania, dzieje się to wyłącznie w systemach. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak należy dokonać odpowiednich napraw, aby go formalnie odzyskać.

Jak odzyskać dowód rejestracyjny

Zgodnie z planowanymi zmiany dowód rejestracyjny będzie można odzyskać na Stacji Kontroli Pojazdów. To niewątpliwie ogromne ułatwienie, bowiem diagnosta od razu po przeprowadzonej kontroli będzie mógł odblokować go w systemie. Choć obecnie ma do tego dostęp, nie posiada jednak państwowych uprawnień.

stacja diagnostyczna pl

Ktoś w końcu jednak pomyślał o tym, że można ułatwić sobie życie. Nie trzeba będzie zatem udawać się po sprawdzeniu pojazdu do wydziału komunikacji czy na policję, aby to tam odblokowano nasz dokument.

Zmiany powinny być wprowadzonej już niebawem. Projekt zmiany ustawy jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie i trafił już do komisji infrastruktury. Ominie nas zatem stanie w kolejkach w wydziale komunikacji oraz strata czasu i paliwa na dojazd.

źródło: na podstawie auto.dziennik.pl

Kierowcy, czeka na was szereg zmian, a Sejm rozpoczął ich czytanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News