Williams zaprezentował nowe malowanie bolidu. Ale zmiana!

Williams zaprezentował nowe malowanie bolidu. Ale zmiana!

Podaj dalej

Williams przedstawił nowe malowanie swojego bolidu na sezon 2020. Zmiana barw była nieunikniona, bowiem zespół zakończył w dość kontrowersyjnych warunkach współpracę z tytularnym sponsorem. Kolorystyka nawiązuje teraz bardziej do modeli, które były w stanie kiedyś toczyć równą walkę w Formule 1 z innymi zespołami.

Williams zmienił barwy

Główna zmiana to zniknięcie koloru czerwonego, który nawiązywał do firmy ROKiT. Teraz dominuje kolor biały, niebieski i czarny. W takich barwach Williams świętował swoje największe sukcesy. Powrót do korzeni ma pomóc w odrodzeniu się zespołu.

bolid williams 2020

Sama zmiana barw jednak nie przyśpieszy bolidu. Ostatnie dwa sezonu w wykonaniu ekipy z Grove były znacznie poniżej oczekiwań. Samochody znacząco odstawały od reszty stawki, a kierowcy nie byli w stanie nawiązać walki nawet o wyższą pozycję niż ostatnia i przedostatnia.

Latifi ratuje zespół

Obecnie Williams będzie głównie eksponował dwa loga firm – Lavazza i Sofina. Należą one do ojca Nicholasa Latifiego, który jest jednym z kierowców. W ostatnim czasie znacząco przyczynił się on do tego, że zespół wciąż istnieje. Wszystko za sprawą dużego wsparcia finansowego.

bolid williams 2020

Bardzo prawdopodobne, iż niebawem stanie się on właścicielem zespołu. Wiele jednak zależy od innych czynników, a wszystko okaże się zapewne w przeciągu najbliższych tygodni. Na razie pozostaje czekać na wznowienie sezonu i zobaczenie tego, co pokaże Williams.

Robert Kubica wybrał priorytetową serię! Nie powinno być zaskoczenia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News