Widzisz rosnące ceny LPG na stacjach paliw? Kierowcy z instalacją gazową zacznijcie się przyzwyczajać

Widzisz rosnące ceny LPG na stacjach paliw? Kierowcy z instalacją gazową zacznijcie się przyzwyczajać

Tankowanie LPG gaz

Podaj dalej

Było miło, ale się skończyło. Przez ostatnie miesiące kierowcy tankujący LPG przyzwyczaili się do tego, że tankowali coraz taniej. Cena tego paliwa spadła w zaokrągleniu z 2,70 zł za litr do niemal 2,10 zł. W ostatnich dniach zauważalny jest jednak wzrost ceny. Obecnie kształtuje się on w okolicach 2,40 zł i to na pewno nie koniec.

LPG goni benzynę i olej napędowy

Kiedy inne paliwa taniały autogaz taniał i drażnił wszystkich kierowców, którzy nie posiadają instalacji gazowe. Teraz jednak LPG z podwyżkami idzie niemal równo jak dwa pozostałe paliwa. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach płacimy więcej o około 20 groszy na litrze, a będzie jeszcze więcej.

Wszystko przez sytuację za naszą wschodnią granica, a mianowicie sankcje nałożone na Białoruś i polityczny odwet. Tym samym dostawy gazu z Rosji zatrzymywane są na Białorusi i ich dotarcie do Polski jest utrudnione, a przy tym ograniczone. Problem ten nie wydaje się szybko do rozwiązania.

Polskie stacje paliw będą miały problem z zaopatrzeniem swoich punktów, a co za tym idzie cena paliwa będzie rosła. Oczywiście do benzyny i oleju napędowego droga długa i daleka, ale obraz ceny sięgającej 3 złote na tę chwilę wydaje się bardzo realny. Zwłaszcza, że mamy okres wakacyjny i popt jest bardzo duży.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News