Weekendowe ceny paliw zaskoczyły. Diesel, benzyna i LPG w cenach jak marzenie dla wielu kierowców

Weekendowe ceny paliw zaskoczyły. Diesel, benzyna i LPG w cenach jak marzenie dla wielu kierowców

Weekendowe ceny paliw zaskoczyły. Diesel, benzyna i LPG w cenach jak marzenie dla wielu kierowców

Podaj dalej

Pierwszy weekend września nie wypada najgorzej pod względem ceny paliw na stacjach. Benzyna i LPG są rekordowo tanie, a tak niskich cen nie było od bardzo dawna. Niestety tak dobrze nie wygląda sytuacja patrząć na diesel. Na szczęście po ostatniej dużej podwyżce sytuacja zaczyna się poprawiać. Tutaj jednak do pełni szczęścia wciąż jednak bardzo daleka droga.

Super ceny paliw w dwóch przypadkach

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik

Czy ceny paliw w Polsce są wysokie? Tutaj to pytanie trzeba rozgraniczyć. Stwierdzenie, że płacimy bardzo dużo za tankowanie jest dość kłamliwe. Dwa z trzech paliw jak na obecną chwilę są naprawdę dostępne w bardzo dobrej cenie. Benzyna i LPG tankujemy najtaniej od wielu miesięcy i wciąż notowane są spadki cen.

Benzyna w cenie hurtowej jest już w cenie bliskiej 5,80 zł/l. Już bardzo dawno nie była notowana taka wartość, a to przekłada się na ceny detaliczne. Paliwo to można zatankować za około 6,40 zł/l. Do tego niektóre stacje paliw wciąż przedłużyły wakacyjne promocje, a to oznacza, że 95-tka jest bliska cenie 6 złotych za litr! LPG natomiast coraz bardziej na najtańszych stacjach umacnia się przy kwocie równej 2,80 zł/l.

Diesel natomiast zszedł poniżej kwoty 7 złotych w cenie hurtowej, ale to i tak bardzo dużo. Na stacjach paliw bowiem cena wynosi około 7,50 zł/l. Jak widać różnica w cenie między dwoma popularnymi paliwami wynosi aż ponad złotówkę. Tak wysokiej różnicy nie doświadczyliśmy od bardzo dawna. Tym bardziej że olej napędowy z reguły był zawsze tańszy niż benzyna. Sytuacja jednak diametralnie się zmieniła, co niestety odczuwa także gospodarka.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Dobry weekend na tankowanie

Jeżeli ktoś zastanawia się czy tankować pełny bak w weekend, to na pewno warto. Ceny paliw przy najtańszych paliwach będą spadać już wolniej, więc nie ma co liczyć na znacznie większe obniżki. Z kolei jeżeli chodzi o diesel, tutaj spodziewane są obniżki, ale nie należy liczyć na szok cenowy z dnia na dzień. Co za tym idzie, tankować trzeba, a szukać na razie oszczędności większych nie ma co, bo się ich nikt nie doszuka.

Warto na pewno korzystać wciąż z promocji, które oferuje wiele stacji paliw. Zwłaszcza, że niektóre z nich zostały przedłużone, ale na dość krótki okres. Takie działania sprawią, że wciąż mamy do czynienia z niższymi cenami paliw, które bardziej satysfakcjonują. Taka sytaucja nie potrwa długo, zatem sobota i niedziela to dobry czas na uzupełnienie baku.

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza
fot. freepik.com – brukoik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News