Wciąż każdy może odebrać jednorazowe dofinansowanie 500 złotych. Ostateczny termin złożenia wniosku upływa 31 marca

Wciąż każdy może odebrać jednorazowe dofinansowanie 500 złotych. Ostateczny termin złożenia wniosku upływa 31 marca

inflacja luty rekord koszyk sklep zakupy paliwo ceny

Podaj dalej

Mało kto wie, mało kto pamięta, ale rząd przygotował w pełni darmowe dofinansowanie 500 złotych, po które wciąż wiele osób nie sięgnęło. Warto zatem sprawdzić czy już te kilkaset złotych zostało nam przyznane, czy wciąż jeszcze nie. Tym bardziej, że nie trzeba zbyt wiele robić, aby taka kwota mogła stać się naszą własnością.

500 złotych – dofinansowanie, które wciąż czeka

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie
fot. pixabay

Niecałe 600 tysięcy bonów turystycznych wciąż nie zostało odebranych przez osoby, które są do tego uprawnione. Warto wspomnieć, że rząd już kilkukrotnie przedłużał termin, dzięki czemu takie dofinansowanie wciąż pozostaje aktualne. Termin końcowy jednak upływa wraz z końcem marca tego roku.

Warto pamiętać o jednej rzeczy – to, że dofinansowanie upływa za kilkanaście dni, nie oznacza, że na wycieczkę musimy wybierać się teraz. Sama wycieczka lub inna usługa turystyczna może być zrealizowana już po tym terminie, a san bon turystyczny zrealizuje teraz tylko płatność. Oznacza to, że np. wakacje w tym roku mogą być dużo tańsze dla wielodzietnej rodziny.

Bardzo wiele podmiotów daje możliwość zrealizowania bonu turystycznego – Polacy mają ponad 28 tysięcy lokalizacji. Może to być zarówno nocleg np. w hotelu, jak i jakaś atrakcja dla dzieci, których w kraju nie brakuje. Warto się pośpieszyć i zrealizować nawet resztę pieniędzy, która u wielu osób wciąż pozostała na koncie.

samochód spalinowy elektryczny samochody przepisy unia europejska
fot. freepik

Polacy czekają na kolejne tego typu świadczenie

Niewątpliwie bon turystyczny okazał się miłym zwrotem dla tych, którzy z niego skorzystali. Trzeba jednak pamiętać, że te 500 złotych to tak naprawdę nie podarunek od rządu, a nasze pieniądze które w takiej formie zostały nam zwrócone. Państwo nie ma swoich pieniędzy i nieustannie odbiera nam je w coraz większej ilości podatkach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News