Wakacje w Polsce rozpoczną się wcześniej i potrwają dłużej. Nowy pomysł rządu wydaje się niezwykle bezmyślny

Wakacje w Polsce rozpoczną się wcześniej i potrwają dłużej. Nowy pomysł rządu wydaje się niezwykle bezmyślny

Wakacje w Polsce rozpoczną się wcześniej i potrwają dłużej. Nowy pomysł rządu wydaje się niezwykle bezmyślny

Podaj dalej

Polski rząd wpadł na nowy pomysł, jeżeli chodzi o wakacje. Powstał plan, aby je wydłużyć i podzielić tak samo, jak dzielone są ferie zimowe. Co ma przynieść to lepszego dla nas jako społeczeństwa? Na drogach ma być mniejszy ruch, ma być bezpieczniej, większy dostęp do miejsc noclegowych i większy spokój w turystycznych miastach. Ładnie to brzmi, ale tylko brzmi, bo realia się zupełnie inne.

Rząd planuje nam wakacje

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Wedle pomysłu Ministerstwa Sportu wakacje miałyby trwać od połowy czerwca do połowy września. Zaczęłyby się zatem niemal dwa tygodnie wcześniej i dwa tygodnie później skończyły. Jedna połowa polski rozpoczęłaby je i zakończyła wcześniej, druga połowa później. Taka decyzja ma być ”ratunkiem” dla branży turystycznej, której ostatnio nie powodzi się tak dobrze jak kiedyś.

I choć mowa tylko o dwóch tygodniach, to słychać głosy jakby miała się dokonać rewolucja, która ozłoci wszystkich. – Myślę, że zmniejszyłoby korki i kolejki do atrakcji turystycznych, a z drugiej strony byłaby większa dostępność miejsc noclegowych, czy tych atrakcji. Dlatego zdecydowaliśmy się, jako gminy górskie poddać takie rozwiązanie pod dyskusję – powiedział dla RMF24.pl pod koniec listopada Roman Krupa, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia i wójt gminy Kościelisko.

Prawda jest jednak taka, że ludzie i tak bez względu na rozpoczęcia okresu wakacyjnego, zaczynają je bardzo często po prostu wcześniej. A to z racji tego, że w czerwcu mogą liczyć na jeszcze niższe ceny, niż w lipcu czy w sierpniu. Jeżeli zmieni się termin i wakacje rozpoczną się wcześniej, to ceny pójdą w górę, a więc chętnych będzie znów ubywać. To samo tyczy się początku września.

samochód opłata za wjazd do miasta
fot. Pixabay

W Polsce jest po prostu za drogo

Nie ma co się oszukiwać – wakacje w Polsce to droga inwestycja. Oczywiście można spędzić je naprawdę bardzo tanim kosztem i to na swój sposób jakoś się uda. Ale jeżeli mówimy chociażby o standardowych zwykłych wakacjach, to i tak taniej bądź w podobnej cenie jest wybrać się do innego kraju. W podobnej cenie będzie przelot samolotem i all inclusive, czyli można jeść i pić do oporu.

Tutaj bardzo często trzeba samemu zadbać o własne posiłki, a ceny w sklepach nad morzem czy w górach nie są tanie. Można żywić się w restauracjach, ale na to trzeba także mieć pieniądze. Pomysł przedłużenia wakacji nie ma żadnych logicznych podstaw. W dodatku trzeba pamiętać tutaj o najbardziej zainteresowanych, a więc dzieciach.

samochodem na chorwację na wakacje samochód chorwacja regiojet pociąg
fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News