W tych miastach diesel, benzyna i LPG ma największe spalanie. Jak to możliwe i jak kierowcy mogą temu zaradzić

W tych miastach diesel, benzyna i LPG ma największe spalanie. Jak to możliwe i jak kierowcy mogą temu zaradzić

spaliny diesel smog

Podaj dalej

Są miasta w Polsce w których kierowcy realnie płacą więcej za diesel, benzyną i LPG. I to tak naprawdę niewiele z tym mogą zrobić, bowiem nie mają żadnego wpływu na to, jak wygląda ich spalanie. A wszystko przez korki, które utrudniają podróżowanie kierowcom. Najnowszy raport pokazuje, które lokalizacje w Polsce są najbardziej zatłoczone. To niestety przekłada się na to, jak często muszą tam tankować kierowcy.

Tutaj na diesel, benzynę i LPG wydaje się najwięcej

Firma ILF Consulting Polska opracowała dane z Tom Tom Traffic Index i wynika z nich, że to Łódź jest obecnie zakorkowanym miastem. Czas podróży jest tutaj dłuższy aż o 42 procent! Oznacza to, że podróż trwa dodatkowo niemal połowę tyle ile powinna. To niestety przekłada się na fakt, że kierowcy o tyle samo procent palą więcej paliwa. Oznacza to ich częstsze wizyty na stacjach paliw i nie ma co się oszukiwać – marnują prze przeciskając się przez zatłoczone miasto dużo paliwa.

W dalszej kolejności znalazły się takie miasta jak Kraków (36 proc.), Wrocław (35 proc.), Poznań (31 proc.) oraz Warszawa (31 proc.). Niewątpliwie Łódź znacząco odskoczyła reszcie. Mieszkańcy tych miast mogą z niedowierzaniem myśleć o tym, że skoro taki dramat rozgrywa się na ich drogach, to co musi być w tej Łodzi. Nie warto jednak jechać i sprawdzać, bo zajmie to dużo czasu i będzie kosztować dużo pieniędzy.

Zaskoczeni mogą poczuć się mieszkańcy Katowic, których zabrakło w pierwszej piątce, a wszyscy ze Śląska i Zagłębia doskonale wiedzą jak wygląda tam ruch. Godziny dojazdu do pracy, a zwłaszcza powroty z nich to coś okropnego. Mimo wszystko, jak widać w wielu innych miastach w Polsce jest znacznie gorzej. To też pokazuje, ile paliwa przez zatłoczone miasta wypala się stojąc w korkach.

Zatłoczone miasta to także smog

Niestety, ale przez ogromny ruch w mieście, który niestety nie jest płynny, przyczynia się do powstawania smogu. Mieszkańcy wspomnianych miast muszą oddychać złej jakości powietrzem i niestety niewiele z tym mogą zrobić Strefy Czystego Powietrza, jakie miały powstać okazały się kompletną klapą. Temat upadł i nic nie wskazuje na to, że w tej kwestii będzie jakikolwiek ratunek dla ludzi.

Statystycznie co drugie, trzecie tankowanie w tych miastach przeznaczone jest na stanie w korkach. Nie zawsze da się je ominąć, bowiem objazdy są długie, a ich drogi bywa, że wyglądają niewiele lepiej. Jednym rozwiązaniem często pozostaje… przeprowadzka, ale ze względów prywatnych, rodzinnych, a zwłaszcza zawodowych, nie zawsze jest to możliwe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News