W Polsce lada moment będzie już ponad 10 tys. samochodów elektrycznych

W Polsce lada moment będzie już ponad 10 tys. samochodów elektrycznych

Podaj dalej

Jak poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych po polskich drogach jeździ już blisko 10 tys. samochodów elektrycznych, a dokładnie 9803 osobówek. Najnowsze dane dotyczą okresu do końca lutego tego roku.

W pierwszych dwóch miesiącach liczba rejestracji samochodów całkowicie elektrycznych oraz hybryd typu plug-in wyniosła 1 166 sztuk. Porównując te dane z rokiem ubiegłym liczba zakupionych aut w Polsce w miesiący styczeń i luty wzrosła o 181 procent.

Według danych 5700 sztuk, a więc 58 proc. elektrycznych aut osobowych, są w pełni samochodami elektrycznymi. Z kolei reszta to hybrydy typu plug-in.

Jeżeli chodzi o pojazdy ciężarowe i dostawcze, tutaj mamy ich łącznie już w kraju 561 sztuk, natomiast autobusów elektrycznych jeździ po Polsce 232.

Stacje ładowania

W Polsce na koniec lutego funkcjonowały 1093 stacje ładowania pojazdów. 70 proc. z nich towolne ładowarki prądu przemiennego (AC) o mocy mniejszej lub równej 22 kW, a reszta z nich stanowi szybkie stacje ładowania prądem stałym (DC). W lutym pojawiło się 44 nowych stacji w kraju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News