W 90 procentach samochodów nie dokonano tej wymiany po zimie. Co to oznacza dla ich właścicieli?

W 90 procentach samochodów nie dokonano tej wymiany po zimie. Co to oznacza dla ich właścicieli?

samochod parking auto

Podaj dalej

Posiadacze samochodów mają co roku jeden bardzo ważny obowiązek, którego lepiej nie bagatelizować. Szybko bowiem mogą przekonać się, że zwlekanie w tej kwestii to nic dobrego. Wystarczą tak naprawdę pierwsze opady deszczu, aby kłopot stał się bardzo widoczny i żeby przekonać się, że kilka złotych wydatku, to wcale nie jest wielki majątek.

Wycieraczka do szyby samochodów

samochod parking inwestycja
fot. freepik

Wielu kierowców wciąż nie wyszło z letargu zimowego. Przekładem mogą być opony zimowe, które tak w zasadzie najlepiej wymienić dopiero od kilku dni. Ale i wiele innych rzeczy warto zrobić przy tej okazji, których nie zrobiło się wcześniej. A jedną z nich jest niewątpliwie wymiana wycieraczek na przedniej szybie samochodu.

Zimą w trakcie mrozów, zamarzniętych szyb i jej użytkowania, jej stan zawsze pozostawia wiele do życzenia. Widać to chociażby przy pierwszych opadach deszczu, kiedy woda nie jest zbierana tak jak należy. Od razu utrudnia to znacząco jazdę, bowiem na szybie pozostają smugi wody. Jeszcze gorszy efekt jest wówczas, kiedy opad jest większy.

Nieprzypadkowo mówi się, że wycieraczki powinny być zawsze wymianę na wiosnę. Wtedy kiedy tak naprawdę mamy już pewność, że niskie temperatury nie będą nam dokuczać. Taki moment już trwa, dlatego warto zrobić to odpowiednio wcześniej. Zwłaszcza, że deszczu w najbliższych tygodniach i miesiącach na pewno nie zabraknie.

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

Czystość i przejrzystość szyb – podstawa

Dobra widoczność to podstawa dla każdego kierowcy. Wpływa ona nie tylko na nasze bezpieczeństwo, ale bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego. Dlatego też wożenie ze sobą m.in. chusteczek do szyb, czy chociażby jakiejś szmatki, którą zawsze można wyczyścić wszelkiego rodzaju bród. I to nawet w warunkach dobrej pogody.

Choć wiadomo, że największe zagrożenie przednia szyba stwarza, gdy pada deszcz. Dlatego tak ważne jest to, aby samochód posiadał sprawne i dobrze zbierające wycieraczki. W innym przypadku pojazd praktycznie może nie nadawać się do jazdy.

samochod uzywany sprzedaz
fot freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News