Volkswagen żegnając diesel stawia na nową technologię. Pozytywne szaleństwo na które czeka cały świat

Volkswagen żegnając diesel stawia na nową technologię. Pozytywne szaleństwo na które czeka cały świat

Podaj dalej

Cała afera związana z silnikami typu diesel mocno zmieniła spojrzenie Volkswagena na motoryzację. Tak bardzo, że nawet samochody elektryczne nie są już oczkiem w głowie, co dla wielu może być ogromnym zaskoczeniem. Niemiecki koncern motoryzacyjny postanowił pójść o krok dalej i postawić na zupełnie inny kierunek.

Tak, chcemy tego!

vw diesel powietrze

Volkswagen właśnie poinformował, że rozpoczął pracę w Chinach nad samochodem latającym. To niewątpliwie duży krok w przyszłość, ale też nie można powiedzieć, że to coś zupełnie nowego. Już wiele innych firm wspieranych finansowo przez różne branże pracowało i pracuje nad takim projektem. M.in. Airbus,  Joby, Lilium czy Volocopter.

Tutaj jednak wejście takiego giganta jak VW może okazać się jednak kluczowe. Wszyscy tutaj myślą o tym, aby przy wsparciu partnerów wreszcie udało się stworzyć latający pojazd, o którym mówi się od dawna. I co ważne – aby przy całej swojej konstrukcji, pozostawał on samochodem. Zadanie jak wiadomo nie jest proste, dlatego zdecydowano się na realizację projektu w Azji, gdzie technologia wykracza daleko do przodu.

Komunikat jaki wydano w tej sprawie jest jasny i klarowny. Ma to być kolejny krok w przyszłość mobilności. A inwestycja w ten kierunek nie jest całkowicie przypadkowa. Za kilka lat ten rynek wyceniany jest na ogromne kwoty, a co za tym idzie również i zyski. Wyścig o złoty pociąg zatem trwa i należy mu się bacznie przyglądać.

volkswagen diesel logo

Diesel będzie już wtedy tylko wspomnieniem

Bank Morgan Stanley szacuje, że rynek latających samochodów może być warty 1,6 biliona dolarów już w 2040 roku. Wiele wskazuje na to, że wówczas samochody elektryczne będą już stanowiły lwią część rynku na świecie, jeżeli chodzi o pojazdy poruszających się po drogach. Gdzie w tym wszystkim będzie zatem kultowy obecnie diesel?

Wiele wskazuje na obecną chwilę, że za 20 lat przetrwają już tylko nieliczne modele. Choć wszyscy wierzymy głęboko w to, że silniki wysokoprężne tak naprawdę nigdy nie znikną na zawsze. Jest to zbyt piękny kawałek historii motoryzacji.

volkswagen latajacy samochod

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News