Volkswagen wycofuje Passata. Powód takiej decyzji wielu kierowców może uznać za zaskakujący

Volkswagen wycofuje Passata. Powód takiej decyzji wielu kierowców może uznać za zaskakujący

Volkswagen passat ameryka

Podaj dalej

Aż trudno w to uwierzyć, ale Volkswagen Passat zniknie z rynku już w 2022 roku. To zaskakująca informacja, w którą bardzo ciężko uwierzyć w wielu regionach świata – zwłaszcza w Polsce. W końcu model ten u nas jest jednym z topowych aut. W Ameryce się jednak nie przyjął i wersja na tamtejszy rynek nie będzie już produkowana. Do nabycia był w Stanach Zjednoczonych niemal pół wieku.

To koniec. Volkswagen Passat znika z rynku w USA

Dostępna generacja na rynku jest dostępna dla klientów od 2013 roku. Tamtejszy Passat miał pokazać, że Volkswagen na tamtejszym rynku może okazać się konkurencyjnym graczem. Tak się jednak nie stał i marka żyła swoim życiem. Zaprzestano też inwestowania w technologię, które mogłyby ożywić produkt. Jego cena świadczyła też o tym, do jakiego grona odbiorców trafia – w przeliczeniu mowa o około 75 tysiącach złotych.

Plan był taki, że rok do roku miało być sprzedawanych nie mniej niż 800 tysięcy pojazdów. Rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna, bowiem Volkswagen mierzy się z niecałymi 25 tysiącami rejestracji tego modelu w USA. Nic więc dziwnego, że sens produkcji Passata jest już żaden. Zdecydowano się na to, iż linia produkcyjna zostanie przerobiona. W zakładzie Chattanoogazjeżdżać będą za jakiś czas elektryczne SUV-y z rodziny ID.

Nikt nie ma wątpliwości, że w znacznym stopniu na niepowodzenie modelu wpłyną kryzys wizerunkowy w 2015 roku. Mowa o słynnym dieselgate, który w zaledwie kilka lat, a nawet i miesięcy, dość mocno zmienił postrzeganie motoryzacji. Moda na samochody elektryczne stała się jedną z konsekwencji tego. I tak właśnie tamtejszy rynek zniechęcił się do kupowania pojazdów tego producenta.

Europa wciąż kocha Passata

Jeżeli chodzi o Stary Kontynent nikt nie powinien się obawiać tego, że za kilka lat Volkswagen zdecyduje się na podobny krok. W Europie ten model wciąż jest bardzo popularny, choć niewątpliwie trzeba podkreślić, że już nie tak bardzo jak miało to miejsce przed laty. Zwłaszcza w Niemczech ten model wciąż jest topowy w swojej klasie. A to oznacza jedno – jego używki w klasie średniej są równie popularne i u nas.

Koniec końców Volkswagen Passat z czasem zniknie z rynku, a wszystko za sprawą wspomnianej elektromobilności. Wszyscy jak doskonale wiedzą – nigdy nie będzie to już ten sam samochód, jaki pokochały miliony kierowców. Nawet jeżeli pozostanie wygląd, zabraknie serca.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News