Volkswagen wprowadza ambitny plan na Europę. Inne kontynenty pociągnie silnik spalinowy

Volkswagen wprowadza ambitny plan na Europę. Inne kontynenty pociągnie silnik spalinowy

volkswagen silnik spalinowy

Podaj dalej

Volkswagen ma swój plan na to, w jakim tempie eliminować silnik spalinowy ze swoich samochodów. W 2035 roku na Starym Kontynencie nie kupimy już auto napędzany przez olej napędowy i benzynę. Natomiast jeżeli chodzi o inne kontynenty tutaj producent przewiduje wciąż możliwość zakupu takich aut.

VW wie kiedy pożegna silnik spalinowy

Plany przedstawił Klaus Zellmer, a więc szef sprzedaży marki. Już w 2030 roku marka Volkswagen ma w planach sprzedanie aż 70 procent samochodów elektrycznych. Między czasie Unia Europejska zaostrzy jeszcze przepisy związane z emisją spalin.

Od ubiegłego roku obowiązuje limit średnio 95 g/km CO2 na samochód, natomiast za cztery lata ta wartość ma spaść o 25 procent. Z kolei dwa lata później będzie to już 40 procent od obecnej wartości. Koniec końców Volkswagen w 2035 roku będzie i tak już oferował wyłącznie e-auta w Europie.

Inne kontynenty później

Tego typu zmiany tyczą się wyłącznie Europy, bowiem na innych kontynentach silnik spalinowy będzie wciąż dostępny. Tam Unia Europejska nie sięga, a więc producent będzie mógł wciąż mieć w swojej ofercie auta z silnikiem diesel i benzynowym.

Zwłaszcza, że w tych krajach wciąż infrastruktura nie będzie odpowiednio rozwinięta. Jedynie Stany Zjednoczone zapewne będą chciały nawiązać do Europy, ale Ameryka Południowa czy Afryka, wciąż będzie zmagała się z problemem nierozwiniętych sieci ładowarek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News