Volkswagen szybko pożegnał się z planem produkcji wyjątkowego samochodu

Volkswagen szybko pożegnał się z planem produkcji wyjątkowego samochodu

Podaj dalej

Volkswagen postanowił nieco pozmieniać swoje plany na przyszłość i wykreślił z pomysłu produkcję modelu koncepcyjny model ID Buggy. Samochód został zaprezentowany w ubiegłym roku, ale już wiadomo, że jego produkcja nie ruszy tak szybko jak planowano. O ile VW w ogóle jeszcze kiedykolwiek wróci do tego projektu.

Powodów takiej decyzji jest kilka, a na pewno jednym z decydujących czynników jest sytuacja na rynku motoryzacyjnym. Po epidemii koronawirusa producenci samochodów zostali mocno dotknięci przez kryzys i musieli szybko nakreślić nowe pomysły na przyszłość.

Volkswagen rezygnuje z ID Buggy

Planowo miał to być samochodu elektryczny oparty o na platformie MEB. Volkswagen chciał umieścić w nim baterię 62 kWh oraz 200-konny napęd. ID Buggy posiadałoby zasięg w okolicach 250 km, a do setki przyśpieszałby w 7,2 s.

ID Buggy

Niewątpliwie jego zaletą mogło być to, że na życzenie klienta samochód posiadałby napęd 4×4. Wszystko dzięki możliwości zamontowania drugiego silnika. Pojazd miał nawiązywać do klasyka z lat 60-tych i pokazywać, jak łatwo ”składa” się elektryki dzięki platformie MEB.

Innym powodem porzucenia pomysłu jest również to, że firma e.Go Mobile z niemieckiego Aachen, która miała produkować pojazd zbankrutowała. Volkswagen nie ma zatem bliskiego partnera z zakładem produkcyjny, gdzie mógłby powstawać BW ID Buggy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News