Volkswagen Golf V czy VI? Który model tak naprawdę jest lepszy i który lepiej kupić

Volkswagen Golf V czy VI? Który model tak naprawdę jest lepszy i który lepiej kupić

Podaj dalej

Bez dwóch zdań Volkswagen Golf to jeden z bardziej lubianych samochodów w Polsce. Pytanie tylko który model jest tak naprawdę najlepszy dla Kowalskiego, celującego w zakup tego samochodu. Bo na rynku jest kilka rodzajów Golfów i każdy z nich tak naprawdę znacząco się od siebie różni.

Zobacz na GeekBlog.pl: Nowy symulator złoczyńcy! Recenzja Evil Genius 2

Volkswagen Golf idealny dla Polaka

Patrząc na kwestię zewnętrzną zarówno model V i VI zbytnio wizerunkowo od siebie się nie różnią. Do głównie kwestia liftingu i tego co danej osobie bardziej przypada do oka. Jeżeli chodzi już o środek, a dokładniej to, co jest pod maską, tutaj różnica jest duża. Żeby nawet nie powiedzieć bardzo duża.

W przypadku VW Golfa V można mówić o bardzo ambitnym projekcie, lecz nie do końca udanym. Nie powinien dziwić fakt, że po pięciu latach zdecydowano się go zamienić kolejną wersją. I to nie ze względu na fakt, że producent poszedł za ciosem, tylko… musiał stworzyć coś bardziej udanego.

volkswagen golf v

Piątka miała – i w zasadzie wciąż ma – to do siebie, że lubi się często psuć. Dużo nowych rozwiązań nie do końca ze sobą współgrało, przez co właściciele byli częstymi gośćmi serwisu. Gorzej jednak, gdy skończyła się gwarancja, bowiem wtedy klienci pozostawali z problemami ze sobą.

Szósta, choć także nie powstawała bez wad, to jednak w porównaniu z piątką jest samochodem solidniejszym. Atutem sporym jest to, że ten Volkswagen Golf posiada prosty i wręcz nieśmiertelny silnik w eksploatacji. Zwłaszcza jeżeli chodzi o klasyczny diesel.

VW daje prosty wybór

Zdecydowanie jeżeli ktoś celuje w zakup Golda powinien wybrać szóstkę. Nawet jeżeli miałby do niej dopłacić kilka tysięcy, to później i tak później każdy będzie bardziej zadowolony z takiej decyzji. Poprzedni model to skarbonka bez dna, która sprawi i tak, że z czasem dołożymy więcej niż na model VI.

vw golf 5

Ważny jest również silnik i w przypadku nowszego modelu nie ma co się bać, sięgać po diesel, a nawet jest on bardziej wskazany. Jeżeli z kolei chodzi o piątkę, tutaj lepiej szukać wyłącznie benzyny, gdyż silniki wysokoprężne mogą wprowadzić nas w duże tarapaty finansowe.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News