Uwaga, policja rozpoczęła akcję Lucyna. Co to oznacza dla kierowców?

Uwaga, policja rozpoczęła akcję Lucyna. Co to oznacza dla kierowców?

policja ubezpieczenie oc

Podaj dalej

Policja może za kilka dni mieć spore problemy, a w wielu jednostkach już je widać. Chodzi o fakt, że funkcjonariusze masowo realizują akcję o kryptonimie ”Lucyna”.  To nic innego jak masowe pójście funkcjonariuszy na zwolnienie lekarskie L4. To tylko pokazuje, że zapowiadany protest wchodzi powoli w decydującą fazę. Przykładem może być Sosnowiec, gdzie z OPI z Komendy Policji III nie ma już 90 procent załogi.

Lucyna, czyli policja której nie ma

Rząd nie wypełnił obietnicy jakie zostały zawarte w porozumieniu trzy lata temu. Ostatnie rozmowy sprawiły, że nie znaleziono nici porozumienia w tym, o co walczono kilka lat temu. To sprawiło, że policjanci mają już dość obietnic i podejmują w tym kroku odpowiednie kroki. W coraz większej ilości miast są problemy z ilością funkcjonariuszy, którzy są dostępni.

W dużej mierze chodzi o wynagrodzenia, które wciąż nie zostały podniesione. W dodatku niektórzy policjanci informują, że wciąż nie zostały im wypłacone pieniądze za nadgodziny. Jak na razie największe braki odnotowywane są w prewencji oraz z prewencji i ogniwach patrolowo-interwencyjnych. Coraz więcej sygnałów dochodzi, że również Wydziały Ruchu Drogowego coraz częściej trudniej jest obsadzić w wielu miastach.

Przewiduj się, że nie z tygodnia na tydzień, ale z dnia na dzień sytuacja w wielu jednostkach będzie coraz gorsza. Policjanci mają już dość takiego traktowania ze strony rządzących. W dodatku oliwy do ognia dolał fakt, że nie zostały spełnione ostatnie postulaty zawarte w porozumieniu. A przecież od tego czasu minęło już bardzo dużo czasu. Zaufanie zatem jest mocno ograniczone.

Jak to wpłynie na bezpieczeństwo?

Wiadomo, że policjanci nie chcą doprowadzić do sytuacji, w której nikt nie będzie czuwał nad bezpieczeństwem w miastach. Mimo wszystko można spodziewać się bardzo wielu utrudnień i długiego oczekiwania na patrole w razie potrzeby. Jak na razie nie widać żadnego światełka w tunelu, jeżeli chodzi o znalezienie nici porozumienia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News