Uwaga kierowcy, za kilka dni zmiana zasad jazdy w strefie zamieszkania. Co musisz wiedzieć?

Uwaga kierowcy, za kilka dni zmiana zasad jazdy w strefie zamieszkania. Co musisz wiedzieć?

kierowcy zmiana przepisow

Podaj dalej

Z przepisami ruchu drogowego zdecydowanie lepiej być na bieżąco. Niewiedza w tej kwestii nie tłumaczy nas od odpowiedzialności, a także możliwością nieotrzymania mandatu. A już za kilkanaście dni wchodzi w życie nowe prawo, dlatego lepiej mieć świadomość, gdzie nie popełnić błędu.

Kierowcy, miejcie się na baczności

kierowcy wiosna samochod

Od 20 maja wchodzą przepisy związane z elektrycznymi hulajnogami, dzięki którym sądy już nie będą miały problemu z ustaleniem np. sprawcy w przypadku jakiegoś zdarzenia. Wcześniej nie było jasne jak traktować tego typu uczestników w ruchu. Co i gdzie im wolno, a czego nie.

W końcu ustawowo ustalono prawa i obowiązki, jeżeli chodzi o uczestników tych jednośladów. I to zarówno jeżeli chodzi o hulajnogi elektryczne, jak i te tradycyjne. Jak zawsze w tego typu przypadkach pewne decyzje wpływają również na kierowców. Muszą oni wiedzieć, jak zachować się w pewnych sytuacjach.

Prawo kierowców

Tutaj należy pamiętać, że  strefie zamieszkania kierowca zawsze będzie musiał ustąpić pierwszeństwa użytkownikowi hulajnogi. Z kolei jeżeli chodzi o elektryczne hulajnogi tutaj będzie obowiązywała zasada prawej ręki. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja – zarówno hulajnodze, jak i e-hulajnodze trzeba będzie ustępować pierwszeństwa na przejściach i podczas skręcania w drogę poprzeczną.

kierowcy porzadki wiosna

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News