Uwaga kierowcy! Oszuści w tych dwóch sytuacjach na drogach najczęściej wymuszają odszkodowania

Uwaga kierowcy! Oszuści w tych dwóch sytuacjach na drogach najczęściej wymuszają odszkodowania

Uwaga kierowcy! Oszuści w tych dwóch sytuacjach na drogach najczęściej wymuszają odszkodowania

Podaj dalej

Kierowcy, miejcie się na baczności i nie dajcie się naciąć. Na drogach z roku na rok wzrasta liczba osób, która chce z waszego OC naprawić swój samochód. Można już mówić nawet o pladze takich sytuacji i zorganizowanych grupach, które z tego żyją. Powód wydaje się oczywisty – po co wydawać swoje pieniądze na poważną naprawdę, jak można zrobić to za czyjeś.

Nieuczciwy kierowcy czyhają na kolizje

rondo wies kierowcy

Do zwiększenia liczby takiego procederu przyczyniają się coraz wyższe koszty życia, a także napraw i części. Dlatego też metoda ”na stłuczkę” zyskuje i widzi to coraz bardziej policja, a zwłaszcza ubezpieczalnie. Te muszą wypłacać coraz więcej pieniędzy za tego typu sytuacje. I choć wiadomo, że ktoś mógł zrobić to z premedytacją, to jednak udowodnienie tego jest praktycznie niemożliwe.

W końcu jeżeli wina nie leży po stronie danej osoby, a doszło do zniszczenia jego pojazdu, sytuacja staje się zero jedynkowa. Zwłaszcza, że tacy oszuści są coraz bardziej sprytni. Doskonale analizują okoliczne drogi, wiedza gdzie kierowcy popełniają najczęściej błędy, a to sprawia, iż wiedza gdzie najlepiej się podłożyć.

Jeżeli jednak znamy przepisy ruchu drogowego i nie jesteśmy naiwni, to możemy być spokojni. Trzeba pamiętać o tym, aby wiedzieć jakie uprzejmości stosować na drodze, a jakie nie. Jeżeli ktoś chce nas przepuścić uprzejmie, aby włączyć się do ruchu lepiej odpuścić i poczekać chwilę dłużej. To jeden z najczęstszych sposobów, że uprzejmy kierowca nagle rusza i później ma pretensje, że długo się zwlekaliśmy.

Na rondzie jeszcze łatwiej

Nie jest żadną większą tajemnica, że Polacy nie umieją jeździć na rondach i nie wiedza kto i w jakich sytuacjach ma pierwszeństwo. Mowa o takich, które mają dwa pasy ruchy – wtedy nie jednemu kierowcy wali się cały świat. Oszuści jeżdżą po zewnętrznym pasie ruchu i czekają na kierowców, którzy chcą z niego zjechać z wewnętrznego pasa.

W przypadku ronda bardzo ciężko będzie udowodnić, że ktoś zrobił to celowo. Jednakże w pierwszej wspomnianej sytuacji jest już o wiele łatwiej. Jeżeli posiadamy kamerę i całe zdarzenie zostało zarejestrowane, wówczas możemy być spokojni. Kolizja choć poniekąd powstała z naszej winny, to policja po obejrzeniu nagrania jako sprawcę wskaże oszusta, który chciał wymusić na nas naprawdę auta z naszego OC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News