Uwaga kierowcy! Nadchodzi pierwsze uderzenie zimy. Czy twój diesel i benzyniak to wytrzyma?

Uwaga kierowcy! Nadchodzi pierwsze uderzenie zimy. Czy twój diesel i benzyniak to wytrzyma?

Podaj dalej

Kierowco, nie zmieniłeś jeszcze opon z letnich na zimowe? Masz na to tak naprawdę ostatnie godziny, żeby nie powiedzieć, iż tak naprawdę jest już na to nieco za późno. Meteorolodzy nie mają żadnych wątpliwości – w ten weekend w wielu miejscach w kraju spadnie pierwszy śnieg. Inna kwestia, to jak wytrzyma to twój diesel, bo temperatury poniżej zera także będą widywane coraz częściej.

Śnieg i mrozy – jak przetrwa to twój samochód i diesel

Opady śniegu przewidywane są już w ten weekend w wielu regionach Polski. Niektórzy synoptycy mówią tutaj wręcz o ataku zimy, a nie opadach. To tylko pokazuje jak wielu kierowców może poczuć się rozczarowanych. Nieprzygotowanie odpowiednie auta do zimy to duży błąd.

diesel benzyniak zima snieg 1

Weekend może okazać się tylko zapowiedzią tego, co tak naprawdę zobaczymy zwłaszcza we wtorkowy poranek. Nocą z poniedziałku na wtorek na wschodzie, południu i w centrum kraju ma się zrobić po prostu biało. W górach mowa nawet o 40 cm śniegu. To jednak bardziej zasmuci tamtejszych mieszkańców, niż ucieszy z racji tego, że nie prędko zobaczą turystów. O ile w ogóle w tym sezonie.

diesel benzyniak zima snieg 2

Jeżeli ktoś jeszcze nie wymienił opon na zimowe, jest to już naprawdę ostatni dzwonek. Jeżeli wymieniamy koła sami, to duży plus – zdążymy. Jeżeli planujemy wybrać się do wulkanizatora, możemy poczuć się rozczarowani, bo pracownicy już mają długie kolejki o ogrom pracy.

Nie tylko opony, ale i inne rzeczy

Śnieg to nie tylko opony. Warto, żeby każdy kierowca wymienił płyn do spryskiwaczy na zimowy, przygotował skrobaczkę od szyb i zmiotkę, a także sprawdził stan akumulatora. Są to podstawy o których nikt nie powinien zapominać.

Również ważne jest to, aby kierowcy pamiętali, że trzeba zdjąć nogę z gazu. Pierwsze opady śniegu nie tylko zaskakującą drogowców – jak to często się mówi, ale wielu z nas. To właśnie początek zimy jest okresem, gdzie dochodzi do największej liczby kolizji, zanim kierowcy zdołają się ”przestawić” na inną jazdę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News