Uwaga kierowco! Możesz otrzymać nawet 30 tysięcy odszkodowania! Posiadasz trefny silnik typu diesel?

Uwaga kierowco! Możesz otrzymać nawet 30 tysięcy odszkodowania! Posiadasz trefny silnik typu diesel?

volkswagen-passat-b5-19-tdi-diesel

Podaj dalej

To nie żart. Kierowcy w Polsce mogą otrzymać około 30 tysięcy złotych, jeżeli posiadają silnik typu diesel. Wszystko za sprawą unijnego komisarz do spraw sprawiedliwości. Didier Reynders koncern Volkswagen, aby wypłacić odszkodowania za dieselagate nie tylko klientom w Niemczech, ale m.in. także w naszym kraju. Nasi sąsiedzi otrzymują nawet ponad 6 tysięcy euro.

Kupiłeś trefny diesel Volkswagena? Możesz otrzymać duże pieniądze!

W tej sprawie został wystosowany specjalny list do szefa Volkswagena. Komisarz nazwał całą sytuację wprost mówiąc o ”sprawie wiarygodności”. Podkreślił, że wszyscy właściciele samochodów powinni otrzymać odszkodowania, a ich brak to nic innego jak „gra na zwłokę”. Jeżeli sprawa nie zostanie zamknięta raz na zawsze, koncern Volkswagena może mieć problemy na lata w kwestii prawnych.

Volkswagen podjął decyzję, że wypłaci odszkodowania klientom w Niemczech. Właściciele samochodów, których jest łącznie około ćwierć miliona, otrzymują od 1350 do 6250 euro. Koncern wyda na to około 750 mln euro. Ale nie tylko niemieccy kierowcy otrzymają pieniądze – także ci z Holandii i Włoszech.

Sprawa związana z silnikami typu diesel ciągnie się tak naprawdę od 2015 roku. Przyczyniła się ona do tego, że spalinowe jednostki napędowe straciły zaufanie na świecie. Tym samym dość szybko przebiła się ”moda” na samochody elektryczne, które już wolno bo wolno, ale wypierają diesel z rynku. Większość producentów podało już daty, kiedy na stałe zrezygnuje z jednostek spalinowych.

Ile Polacy kierowcy mogą otrzymać pieniędzy?

Sprawa w kwestii otrzymania przez Polaków odszkodowań na pewno nie będzie łatwa i szybka. Volkswagen niewątpliwie będzie naciskany nie tylko ze strony Unii Europejskiej, więc przed koncernem niezwykle ciężkie decyzje. Fakt, że lepiej byłoby raz na zawsze zamknąć temat i wypłacić tym którym trzeba odszkodowania. Zwłaszcza, że Volkswagen przyznał się do zainstalowania nielegalnego oprogramowania w 11 milionach urządzeń na całym świecie.

Niewątpliwie kwestia odszkodowań będzie budziła duże zainteresowanie w naszym kraju. Zwłaszcza dla osób, które mogą na tym zyskać finansowo. Kwota około 30 tysięcy złotych na pewno była satysfakcjonująca dla wielu osób. Warto jednak zaznaczyć, że w innych krajach kwotach były znacznie mniejsze. Czy na pewno jednak rekompensują klientom poniesione ”straty”?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News