Uwaga, duże zmiany! Rejestracja samochodu już nie będzie taka sama jak obecnie

Uwaga, duże zmiany! Rejestracja samochodu już nie będzie taka sama jak obecnie

Tablice rejestracjyjne samochodu

Podaj dalej

Stało się to na co czekali wszyscy, ale co trwało niewątpliwie zbyt długo. Rejestracja samochodu nie będzie wyglądała już tak jak obecnie, a zmieni się i to dość mocno. Na szczęścia zmiana ta będzie na lepsze i kierowcy zdecydowanie będą mogli odetchnąć z ulgą.

Rejestracja samochodu po nowemu

To już ostatnie miesiące kiedy rejestracja samochodu odbywa się w tradycyjny sposób. A więc tak jak od wielu lat trzeba wybrać się do urzędu, odstać swoje i dokonać wszelkich formalności. A jak wiadomo czasu nie jest na to zbyt dużo i jeżeli nie zdążymy, można nawet otrzymać karę.

Zgodnie z zapowiedzią cyfrowa rejestracja samochodu ma odbywać się od 2022 roku. A więc wszelkie niezbędne formalności będziemy mogli zrobić w domu, bez zbędnego tracenia na to czasu. To niewątpliwie ogromne ułatwienie i coś, na co wiele osób czeka już od kilku lat.

Docelowo plan jest taki, aby wszystkie sprawy dana osoba w 2024 mogła już załatwiać w pełni on-line. Chodzenie do urzędu będzie już tylko i wyłącznie znakiem przeszłości. To na pewno przyśpieszy również załatwianie bardzo wielu spraw, jeżeli chodzi o czas oczekiwania.

Oblegane urzędy

Obecnie każdy kierowca ma 30 dni na to, aby po zakupie samochodu zgłosić to. Do końca ubiegłego roku ten czas został wydłużony do 180 dni, ale szybko przywrócono wcześniejsze rozwiązanie. Z tego względu wiele urzędów nie wyrabia się ze swoją pracą.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News