UWAGA! Benzyna napędza silnik twojego samochodu? Tak realnie zaoszczędzisz 50 procent pieniędzy na tankowaniu

UWAGA! Benzyna napędza silnik twojego samochodu? Tak realnie zaoszczędzisz 50 procent pieniędzy na tankowaniu

diesel benzyna stacja

Podaj dalej

Kierowcy, których samochód napędza benzyna mogą sporo zaoszczędzić na swoim samochodzie i podróżowaniu. Wszyscy doskonale wiemy, jak wygląda obecnie sytuacja z paliwem w Polsce. Cena za dwa najpopularniejsze paliwa zbliża się do 6 złotych, a przy wysokich kosztach życia to naprawdę nie mało. Warto zatem zdecydować się na odważny krok w kierunku oszczędności. A to coś lepszego niż dobra lokata w banku.

Co zrobić, żeby benzyna nie dobiła naszego portfela?

ropa ceny paliw opec obniżka

Instalacje gazową można obecnie zamontować w każdym samochodzie, który posiada silnik benzynowy. I nieprawdą jest, iż wyższe cena LPG tym praktycznie montaż w ogóle się opłaca. Wręcz przeciwnie! Działa to całkowicie odwrotnie, a wszystko za sprawą tego, że benzyna czy olej napędowy także drożeje. Zachowuje się bowiem między nimi wciąż różnica blisko trzech złotych.

Dziś kierowcy, szukając oszczędności mają naprawdę dwie możliwość. Mogą przesiąść się na komunikację miejską albo po prostu zamontować w swoim samochodzie butle z gazem. Jeżeli chodzi o tę drugą możliwość ta naprawdę obecnie wychodzi bardzo korzystnie. Wszystko za sprawą tego, że montaż i jazda na LPG zwraca się znacznie szybciej. Wszystko przez… wyższe ceny paliw.

A perspektywa tym lepsza, że o ile benzyna i olej napędowy będzie zawsze droższy, to LPG w przyszłym roku powinno stanieć i znów kosztować w okolicach 2,50 zł/l. Tak przewidują eksperci, a więc jeżeli tak się stanie to każdy kierowca zyska tak naprawdę podwójnie. Dziś wiadomo, że instalacja gazowa to lepsza decyzja niż założenie lokaty w banku.

diesel benzyna tankowanie

LPG nie takie straszne

Samochód pali więcej gazu o 15 procent, ale mimo tak benzyna nie może mu się równać. Nawet droższy przegląd, częstszy przegląd i wymiana filtrów nie sprawia, że LPG jest nieopłacalne. Wciąż zachowuje się bardzo duża proporcja oszczędności. Z obliczeń wynika, że oszczędzamy i tak około 50 proceny, jeżeli chodzi o eksploatację pojazdu.

Średnia cena instalacji gazowej to około 3 tysiące złotych. Zależenie od tego ile jeździmy zwraca się montaż nawet po pół roku, a średnio do roku czasu przy obecnych stawkach cen paliw. Inwestycja niewątpliwie warta uwagi, tyle tylko, że na start trzeba mieć odłożoną odpowiednią sumę. Choć niektóre firmy oferują nawet montaż na korzystne raty.

diesel benzyna paliwo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News