Urząd Skarbowy spojrzy na twój samochód i wynagrodzenie w pracy. Wszystko przez uprzejmego sąsiada

Urząd Skarbowy spojrzy na twój samochód i wynagrodzenie w pracy. Wszystko przez uprzejmego sąsiada

urzad skarbowy praca sasiad

Podaj dalej

Kierowcy miejcie się na baczności, bowiem nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy Urząd Skarbowy zapuka do naszych drzwi. Zadba o to miły i uprzejmy sąsiad, który jak się wielu osobom przygląda się bacznie i dba, żeby nikt nie miał lepiej. Bo jak ma, to rodzą się pytania, które nie mają odpowiedzi. A przynajmniej dla właśnie tego wścibskiego sąsiada spoglądającego zza szyby.

Urząd Skarbowy sprawdza donosy sąsiedzkie

samochody samochód elektryczny spalinowy zakaz rejestracji unia europejska
fot. freepik

– Sąsiedzie, a skąd sąsiad miał na taki samochód pieniądze?! – to już wręcz kabaretowe powiedzenie jak się okazuje, wciąż jest na czasie. I tego typu sytuacje nie tyczą się samych pojazdów, ale również wielu innych rzeczy np. mieszkań czy domów. Wciąż modne jest zaglądanie w cudzą kieszeń, a jeżeli coś się nie zgadza, to zgłaszanie tego. Każdy Urząd Skarbowy w Polsce niemal codziennie otrzymuje dziesiątki podobnych zgłoszeń.

”Pan X od niedawna jeździ nowych samochodem z salonu, a od lata pracuje w tym samym zakładzie pracy co ja. Mnie na to nie stać, proszę zatem go sprawdzić, bo prawdopodobnie ma nielegalne źródło dochodu” – brzmią pisma. Urzędnicy nie ukrywają tego, że często to są zgłoszenia w których czuć wiele bólu i złości. Same donosy są z kolei po prostu celowe, złośliwe i bardzo emocjonalne – do tego anonimowe.

Mało tego – Urząd Skarbowy w ostatnim czasie bardzo chętnie przyjmuje tego typu zgłoszenia. Otworzył nawet w tym celu specjalną infolinię i utworzył specjalnego e-maila. Teraz zatem sąsiedzi i osoby nam mniej przychylne będą miały jeszcze łatwiej złożyć donos. Oczywiście wszystko w imię dobra społecznego, jak i naszeg0. Bo przecież nie może nikomu żyć się lepiej, niż zgłaszającemu.

samochód spalinowy elektryczny samochody przepisy unia europejska
fot. freepik

Państwo jeszcze bardziej poddaje nas kontroli

Nie tylko Urząd Skarbowy dba o wszelkie prawidłowości, ale coraz więcej jednostek. Wystarczy wspomnieć o tym, że wpłacając pieniądze do bankomatu trzeba od danej i niewielkiej kwoty już zgłaszać skąd są to pieniądze. Nie można również robić zbyt dużych płatności gotówkowych, aby państwo miało nad tym kontrolę.

Ogólnie zmierzamy w takim kierunku, że pieniądz ma być głównie wirtualny, a nie fizyczny. Wszyscy mają płacić kartą, bo wówczas można w pełni kontrolować na co kto i ile wydał, a także jakie miał wpływy. Wówczas w kilka minut dokładnie można sprawdzić każdego obywatela. Dlatego też za kilka lat może dojść do sytuacji, że nasza wypłata to już całkowicie będą tylko suche liczby.

samochód wzrok system systemy unia europejska pomysł
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News