Uliczny wyścig i drift z wysokimi karami dla kierowców. Nowe wykroczenia w taryfikatorze

Uliczny wyścig i drift z wysokimi karami dla kierowców. Nowe wykroczenia w taryfikatorze

uliczny wyscig drift

Podaj dalej

Policja będzie miała nowe narzędzia do tego, aby wysoko karać za uliczny wyścig czy drift na drodze. Już od dłuższego czasu wiadomo, że taryfikator mandatów będzie wyglądał zupełnie inaczej niż obecny. Zostanie on znacząco poszerzony, a funkcjonariusze będą mieli znacznie lepsze narzędzia do tego, aby karać piratów drogowych. Zwłaszcza tych świadomie i z premedytacją łamiących przepisy ruchu drogowego.

Duże konsekwencje za uliczny wyścig

Kierowcy jeszcze tylko przed kilka tygodni mogą czuć się bezkarni tak, jak czuli się w ostatnich latach. Brak realnych konsekwencji i śmieszne stawki mandatów zachęcały do tego, aby organizować uliczny wyścig. Mowa o osobach dla których tego typu rozrywka jest częścią życia, jak i sama motoryzacja. Choć oczywiście ciężko takie osoby uważać za odpowiedzialne.

Tego typu ”zabawy”, jak wyścigi czy drift na ulicach miast, a nawet poza nimi, nie są obecnie ujęte – ale będą. - Wprowadzamy punkty karne za tzw. wyścigi samochodowe, za drifty na ulicach. A więc ta represja będzie nieporównywalnie większa. Zapewniam państwa, że policjanci, jak tylko te narzędzia do rąk dostaną, będą z nich korzystać – powiedział gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

A konsekwencje za tego typu zabawę mogą być znacznie większe niż sam wysoki mandat. Sprawa może trafić do sądu, a tam można otrzymać karę w wysokości 30 tys. złotych! A to już sprawia, że nie będzie to zabawa warta kilku stówek, a naprawdę wysokich konsekwencji – zwłaszcza finansowych. Problem policji jest znany od lat, dlatego też prosiła o odpowiednie narzędzia do tego, aby móc lepiej interweniować.

Zmiany tuż, tuż

Zmiany w przepisach mają wejść jeszcze w tym roku, a dokładnie mówi się o terminie 1 grudzień. Nie jest to jeszcze oficjalne potwierdzone, bo nowelizacja musi przejść przez cały proces, zanim wejdzie w życie. Nikt jednak nie myśli o tym, aby z tym zwlekać, a wręc przeciwnie – ma wejść najszybciej jak to tylko możliwe.

A zmian będzie naprawdę wiele, o czym już niejednokrotnie informowaliśmy. To zupełnie nowy rozdział dla kierowców, którzy będą musieli poznać wszelkie zmiany i się do nich stosować. W innym przypadku ich portfel, a nawet uprawnienia, mogą bardzo szybko stracić na wartości.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News