Ulga na dziecko tylko do 2 maja. Rodzice mogą otrzymać nawet kilka tysięcy złotych za cały rok

Ulga na dziecko tylko do 2 maja. Rodzice mogą otrzymać nawet kilka tysięcy złotych za cały rok

dziecko ulga rodzic

Podaj dalej

Rodzice mogą dostać naprawdę duży zastrzyk gotówki na dziecko i warto żeby o tym nie zapomnieli. Najprostszą drogę do dużych pieniędzy mają te osoby, które posiadają minimum dwójkę dzieci. Ich bowiem praktycznie nie dotyczną żadne limity i mogą spokojnie ubiegać się o ulgę. Z kolei rodzina z jednym dzieckiem, musi dokładnie przeliczyć swoje finanse, bowiem może się nie mieścić w progu.

Wysoka ulga na dziecko

bon turystyczny rodzina plaza
fot. freepik

Pary które posiadają jedno dziecko muszą pamiętać o tym, że obowiązuje próg dochodowy – wynosi on 112 000 złorych. Trzeba również pamiętać o tym, że ulga na dziecko nie obowiązuje już, gdy dziecko się nie uczy lub/i przekroczy 26 rok życia. Ważne również jest to, że nawet posiadając dwójkę dzieci i jedno dwójki dzieci nie spełnia już warunków do ulgi, wówczas rodzice są traktowani jako rodzice jednego dziecka i obowiązuje ich limit dochodu.

Osoby, które nie przekraczają wyżej wymienionej kwoty mogą liczyć na 92,67 złotych miesięcznie. W skali roku odliczenie w PIT wynosi zatem 1112,04 złotych. W przypadku dwójki kwota jest taka sama, a więc można liczyć na 2224,08 złotych. Inaczej już jest w przypadku trójki dzieci, bowiem rodzice mają prawo do odliczenia kwoty w wysokości 166,67 złotych na 3 dziecko. W takim przypadki łączne roczne odliczenie wyniesie aż 4224,12 złotych. Kolejne dziecko to już kwota 6924,12 złotych.

Nie warto popełnić błędu w tej kwestii, bowiem rodziców może czekać nie tylko zwrot pieniędzy. Mogą również zostać naliczone kary, które trzeba będzie pokryć. Mało tego – możliwa będzie dopłata do podatku. Ulga na dziecko to duży bonus finansowy dla rodziców, ale trzeb apamiętać o tym, żeby dobrze go rozliczyć. W razie niewiedzy warto sięgnąć po opinie np. biura rachunkowego.

wniosek rodzic dziecko
fot. freepik

Niektórzy rodzice zapominają, że istnieje taka ulga

Choć to może się wydać bardzo dziwne, to jednak są osoby, które nie wiedza, że istnieje ulga na dziecko. W ostatnich latach dość sporo mówi się na ten temat, dlatego też wiedza w tej kwestii rośnie. Nie brakuje jednak młodych rodziców, którzy np. rozliczali się sami i kilka lat pominęli taki dodatek. A jak wiadomo, nie można już w kolejnych latach odzyskać tych pieniędzy.

Kto nie umie rozliczyć dobrze PIT-a, lepiej żeby skorzystał z pomocy. Kto wie ile jeszcze pieniędzy może zyskać, jeżeli trafi na fachowca, a ten zrobi dobre rozeznanie w temacie. Można wówczas naprawdę odzyskać nie mało pieniędzy. Choć trzeba pamiętać, że niektóre ulgi obowiązują raz na kilka lat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News