Ubezpieczenie samochodu finansowo ucieszy kierowców. Niezwykle pozytywna zmiana w tym roku

Ubezpieczenie samochodu finansowo ucieszy kierowców. Niezwykle pozytywna zmiana w tym roku

ubezpieczenie samochodu polisa

Podaj dalej

Patrząc na ubezpieczenie samochodu 2022 roku jest niezwykle pozytywny dla kierowców. Coroczna polisa na auto zawsze wzbudzała duże obawy pod względem wydatku. Od kilku lat jednak takie zmartwienie minęło i co zaskakujące – dalej mija. Ceny wciąż są bardzo niskie i wciąż ku zaskoczeniu są z roku na rok niższe. Jak to możliwe przy takiej inflacji?

Ubezpieczenie samochodu dalej tanieje

ubezpieczenie samochodu OC AC
fot freepik

Już niejednokrotnie alarmowano, że polisy są zbyt tanie. Wręcz niektórzy mówią jasno, że stały się patologiczne ze względu na niskie stawki. To po prostu nie kalkuluje się pod żadnym względem. Niestety później bardzo często odbija się to na jakości usług. Kierowcy mimo wszystko chętnie kupują tanie ubezpieczenie samochodu. Nie zważają na to co później.

A, że firm w Polsce jest dużo, które się tym zajmują, konkurencja robi swoje. Niestety życie pokazuje, że nie prowadzi to do niczego dobrego. W razie kolizji, wypadku, czy innej usługi która znajduje się w naszym zakresie, naprawa nie do końca może być po naszej myśli. Wtedy tak naprawdę większość kierowców dowiaduje się, na co się zdecydowała.

Przez ostatni rok zaszły zmiany w cenach. Według CUK Ubezpieczenia, obecnie średni koszt polisy OC jest o 3 procent niższy niż przed rokiem, natomiast Autocasco podrożało o niespełna 3 procent. Biorąc pod uwagę jak drożeją usługi, części i wszystko wokół, to wręcz niewyobrażalne, że OC jest jeszcze tańsze.

tablcia samochod rejestracja
fot. freepik

Tanie polisy to zło?

Tanie ubezpieczenie samochodu sprawdza się wyłącznie wówczas, jeżeli przez dany rok nie doszło do żadnej szkody. Wtedy każdy kierowca może powiedzieć – zaoszczędziłem! Gorzej jednak, gdy jest inaczej i wtedy wychodzi tak naprawdę na jaw, co w sobie kryje tania polisa. A kryje naprawdę niewiele. I w zasadzie wtedy daje ona do zrozumienia, czy warto było oszczędzać aż tak.

Kierowcy bardzo często nie sprawdzają zakresu ubezpieczenia. Świadomie też nie o wszystkim są informowani przez drugą stronę. Wszystko wylewa się, gdy przyjdzie wyciągnąć pieniądze z ubezpieczenia bądź dokonać naprawy. Często bywa tak, że trzeba dużo dopłacać, jeżeli się chce mieć samochód naprawiony tak jak należy.

tablica rejestracja samochodu
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News