Ubezpieczenie OC znacznie podrożeje? Koszt następnej polisy może zaskoczyć niejednego kierowcę

Ubezpieczenie OC znacznie podrożeje? Koszt następnej polisy może zaskoczyć niejednego kierowcę

diesel ubezpieczenie OC

Podaj dalej

Ubezpieczenie OC w Polsce jest stosunkowo tanie względem tego, ile tak naprawdę ubezpieczalnie muszą wypłacać odszkodowań. W ubiegłym roku, gdzie jak wiadomo przez sporą część tygodni ruch było mocno ograniczony, wszyscy ubezpieczyciele wypłacili 14,5 mld zł odszkodowań komunikacyjnych. Wygląda na to, że zbliża się moment, gdzie kierowcy mogą znów spotkać się z podwyżkami.

Nadchodzi podwyżka za ubezpieczenie OC?

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że w ubiegłym roku ubezpieczalnie wypłaciły 9 mld zł z odszkodowań i świadczeń z OC komunikacyjnego. Z kolei w przypadku AC suma sięgnęła prawie 5,5 mld zł za odszkodowania. Wiadomo, że ten rok pod tym względem może wyglądać znacznie ”drożej”. Średnia szkoda z OC komunikacyjnego w pierwszym kwartale 2021 roku wynosi 8 035 zł i jest to aż o 11,3 proc. więcej niż w 2020 roku.

To wskazuje na jedno – ubezpieczenie OC w najbliższym czasie może zdrożeć. Na razie nikt jeszcze o tym głośno nie mówi, ale liczba zdarzeń drogowych coraz bardziej przekłada się na wypłacane kwoty. To prowadzi tylko do jednego – podwyżek oferowanych polis, które corocznie jesteśmy zobowiązani posiadać. Wszystko po to, aby chronić innych kierowców przed potencjalnymi szkodami ze strony innych kierowców.

Jazda w naszym kraju uchodzi za najmniej bezpieczną patrząc na skalę światową w cywilizowanych krajach. Spośród państw OECD jesteśmy drugim krajem po Stanach Zjednoczonych, gdzie ginie najwięcej osób na drogach na milion osób. U nas śmierć ponosi statystycznie 76 osób, gdzie średnia w Unii Europejskiej wynosi około 50. Bezpiecznie jest w Niemczech, gdzie liczba ta wynosi 36.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News